Tarımla İlgili Meseleler Görüşüldü

Malatya’daki tarımla ilgili meseleler, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’e anlatıldı.

Tarımla İlgili Meseleler Görüşüldü Malatya Haber

AK Parti Malatya İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, "AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci, Malatya Milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Mustafa Şahin, Öznur Çalık, Cemal Akın, Ömer Faruk Öz ve Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’la beraber Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’le makamında görüşülerek istişarelerde bulunulduğu" bildirildi.

Açıklamada, “Tarımla ilgili meseleler konuşuldu. Öncelikle çevre yolunun bir an önce ihaleye hazır hale getirilmesi için görüşmeler yapılarak kısa zamanda bitirileceğinin sözünün alındığı" belirtildi.
Malatya’da hayvan üreticilerinin isteği olan Malatya’da et balık grubunun kesim yapması için kombine kiralanması ve depolanması hususunda da görüşme yapıldığı belirtilen açıklamada, "Tarım bakanımız uygun görerek ilgili müsteşara çalışma yapılması için talimat verdi" denildi.

Toprak mahsulleri ofisi tarafından geçici olarak Malatya’ya silo yapılması hususunda görüşmeler olduğu belirtilen açıklamada şöyle denildi: "Bununla ilgili gerekli çalışma talimatı bakan tarafından verildi. Ayrıca, Malatya'da desteklemelerle ilgili özellikle tarımsal ekipman ve desteklemelerle ilgili görüşmeler yapıldı. Malatya'da hayvancılığın sorunları Tarım Bakanımız Mehdi Eker’e anlatılarak, çözüm bulunması noktasında girişim yapılması istendiği söylendi”  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 16
Bugün : 784
Bu Ay : 1302
Toplam : 1302

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom