MADER'den MÜSİAD'a Ziyaret

Malatya Dershaneler Birliği (MADER) yöneticileri, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi'ni ziyaret etti.

MADER'den MÜSİAD'a Ziyaret Malatya Haber

Ziyarette, MADER adına konuşan Başkan İlyas Zengin, "Dilek ve temennilerimizi sunmak için buradayız" diyerek, MÜSİAD'ın yeni binasının hayırlı olması temennisini iletti.

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Namık Şahin ise, "Son günlerde gündeme gelen, dershanelerin kapatılmasıyla ilgili ifadeler var. 31 Aralık’ta sona erecek olan ve Malatya dahil 49 ilde uygulanan 5084 sayılı yasa ile, işçilere verilen devlet desteği kalkacak. Kalkmasıyla, işsizlik daha da artacaktır. Dershanelerin de kapatılmasıyla, işsizlik artacak diye düşünüyoruz" dedi.

"Türkiye’de 3 bin 600 dershane olduğu söyleniyor. Çalışanları ile baktığınız zaman çok büyük rakama ulaşıyor" diyen Namık Şahin, "Dünyada 2008 krizinden sonra işsizlik birçok ülkede yüksek olmasına rağmen Türkiye’de son rakamlara göre yüzde 8’lere düştü. Dolayısıyla dershanelerin kapatılması düşüncesinin yeniden gözden geçirilmesini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 104
Bu Ay : 727
Toplam : 727

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom