Hizmetler Daha Nitelikli Olacak

Mutafa Şahin; Malatya'nın büyükşehir olması ve kayısının Türk Hava Yolları'nın iç ve dış hatlarında yolculara ikram edilmesini değerlendirdi.

Hizmetler Daha Nitelikli Olacak Malatya Siyaset

 AK Parti Malatya Milletvekili ve Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şahin, TRT Haber'de yayınlanan programda, Malatya'nın büyükşehir olmasını ve kayısının Türk Hava Yolları'nın iç ve dış hatlarında yolculara ikram edilmesini değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onaylamış olduğu 'Büyükşehir Yasası' ile Malatya ve 12 ilin daha büyükşehir olduğunu ifade eden Milletvekili Mustafa Şahin, "Ulaşım, eğitim, sağlık, kültür, ekonomi, sanayi ve alt yapı konularında ciddi mesafe kaydeden ilimize, Büyükşehir Yasası ile birlikte şimdiye kadar yapılan hizmetler daha da nitelikli bir şekilde artacaktır" dedi.

"Malatya ilimiz; doğu ile batı, kuzey ile güney istikametindeki ulaşım ağlarının yer aldığı bir kavşak olma özelliği taşımaktadır" diyen Şahin, şunları söyledi:

"Bu özelliğini her alanda kullanmak için vekil arkadaşlarımız ile birlikte çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bu ortak çalışmalarımızdan biri de Türk Hava Yolları'nın iç ve dış hatlarındaki uçuşlarında dünya markası olan kayısımızın dağıtımının başlamasıdır.

Malatya'da yaklaşık 50 bine yakın ailenin kayısı ile geçimini sağladığını göz önünde bulundurduğumuzda, geçimini kayısıdan sağlayan aileler için çok önemli bir çalışma olduğunu ifade etmek istiyorum. Ayrıca ilimizin ve kayısının tanıtımına ve yeni pazar bulmamız noktasında da ciddi katkıları olacaktır. Malatya kayısısının yaklaşık 100 ülke ve 204 noktada uçakla seyahat eden yolculara ulaşması, bizleri yürekten mutlu etmiştir."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 828
Bu Ay : 7974
Toplam : 7974

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom