Sağlık Turizmi Türkiye İstişare Toplantısı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Merkez Sağlık Sektörü Kurulu Başkanı Salih Beşir, “Ülkemize değer katacak olan sağlık turizmi sektörünün gelişmesi için önemli adımlar atılmasını bekliyoruz” dedi.

Sağlık Turizmi Türkiye İstişare Toplantısı Malatya Haber

Sağlıkta Dönüşüm Süreci ve Sağlık Turizmi Türkiye İstişare Toplantısı için Malatya’ya gelen heyet, İl Sağlık Müdürü Nail Umay’ı ziyaret etti.

Ziyarete, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu Koordinatörü Muhittin Yıldırım, MÜSİAD Sağlık Sektörü Kurulu Başkanı Salih Beşir, MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Topdaş, MÜSİAD Malatya Şubesi Başkanı Namık Şahin ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Ziyarette konuşan MÜSİAD Genel Merkez Sağlık Sektörü Kurulu Başkanı Salih Beşir, “Cari açığın kapatılması ve döviz getirici bir sektör olan sağlık turizminden daha fazla nasıl gelir elde edilir, onun çabası içindeyiz. Sağlık turizmi konusunda nasıl yatırımlar ve girişimler yapılabilir, toplantıda ele alacağız. Sağlıktaki gelinen süreç ve dönüşümdeki öngörüleri görüşeceğiz. Ülkemize değer katacak olan sağlık turizmi sektörünün gelişmesi için önemli adımlar atılmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

İl Sağlık Müdürü Nail Umay ise, “Sağlıkta dönüşümün yaşandığı günümüzde, sağlık turizmi sektöründe neler yapılabilirin gündeme geldiği bu dönemde MÜSİAD’ın bu konudaki toplantısı oldukça önemlidir. Biz de İl Sağlık Müdürlüğü olarak neler yapılabilir diye bir çalışma yapıyorduk. Yapacağınız konferans, bizlere de ışık tutacaktır” dedi.

Ziyarette, Beşir, Umay’a, MÜSİAD’ın bastırdığı, sektör raporları kitabını da hediye etti.

MÜSİAD Malatya Şubesi’nin ev sahipliliğinde 8 Aralık Cumartesi saat 09.30-12.30 saatleri arasında “Sağlıkta Dönüşüm Süreci ve Sağlık Turizmi” konulu Türkiye İstişaresi yapılacak.

MÜSİAD Malatya Şubesi Sektör Kurulları Komisyon Başkanı Yaşar Bulgurlu, konuya ilgi duyan tüm Malatyalıları cumartesi günkü toplantıya davet etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 1030
Bu Ay : 16078
Toplam : 16078

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom