Malatya Film Festivali'nin Ardından

3. Malatya Uluslararası Film Festivali Malatya'nın tanıtımına büyük katkı sağladığı belirtildi.

Malatya Film Festivali'nin Ardından Malatya Kültür-Sanat

Malatya Valiliği tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “Malatya Valiliğinin koordinasyonunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından; T.C. Kültür Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Malatya Belediyesi ve İnönü Üniversitesi'nin destekleri ve Manas Akademi'nin ana sponsorluğunda bu yıl üçüncüsü düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali 09-15 Kasım 2012 tarihleri arasında gerçekleştirildi” ifadeleri kullanıldı.

Bir hafta boyunca Avşar ve Yeşil Sinemalarında, Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonu ve İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi büyük salonu olmak üzere toplam 6 salonda; 131 seansta, 19 bölümde, 39 ülkeden 138 yönetmenin 144 filminin gösterildiği festivali toplam 11.864 sinemasever izledi. Film gösterimleri bir hafta boyunca yüzde 80'e yakın dolulukla geçti.

Malatya Uluslararası Film Festivali bu yıl sinema ve sanat dünyasından gördüğü ilginin yanı sıra medyadan da büyük ilgi gördü. 150'ye yakın TV haberi, 500'ün üzerinde yazılı basın haberi, internet haberleriyle bir rekora imza attı.

Festivalin “Hizmet Sponsoru” Medya Takip Merkezi tarafından izlenen ve raporlanan haberlerin; TV sponsorları tarafından reklam kuşağında yayınlanan festival reklam filmlerinin, basın sponsorları tarafından yayınlanan gazete ilanlarının, radyo sponsorları tarafından yayınlanan radyo spotlarının ve internet sponsorları tarafından yayınlanan internet bannerlarının toplamda oluşturduğu reklam eşdeğeri 31.700.308 TL'ye ($17.749.333) ulaşmıştır” denilen açıklamanın sön bölümünde şunlar belirtildi:

“Malatya Uluslararası Film Festivali oluşturduğu marka değeriyle, ulusal ve yerel medyadaki görünürlüğünü artırarak, Malatya'nın tanıtımına büyük katkı sağlamıştır. Festivalimize destek veren tüm kişi, kurum ve paydaşlarımıza; salonları dolduran Malatya halkına ve sinemaseverlere teşekkür ediyoruz.” 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 435
Bu Ay : 2003
Toplam : 2003

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom