Netanyahu 'Hakikat, Ahlak, Barış' Dedi

Resmi temaslarda bulunmak üzere Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a gelen İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Çek meslektaşı Petr Nacas’la görüştü.

Netanyahu 'Hakikat, Ahlak, Barış' Dedi Dünya

Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Netanyahu, geçtiğimiz hafta BM Genel Kurulu’nda gerçekleşen Filistin oylamasında Çek Cumhuriyeti’nin “hayır” oyu kullanması nedeniyle Çek Başbakan Petr Nacas’a teşekkür etti.

Çek Cumhuriyeti, BM’deki oylamada Filistin’in aleyhine oy kullanan 9 ülke arasındaki tek Avrupa ülkesiydi.

Basın toplantısında yaptığı konuşmada, İsrail’in, Filistin’le karşılıklı bir uzlaşmaya varılmasını arzuladığını ifade eden Netanyahu, “Barışın sürmesi için savunabileceğimiz bir barış olmalı. Ortadoğu’da barış başka türlü ayakta kalamaz. Sizin de belirttiğiniz gibi Filistinli komşularımızla aramızda bir çözüm bulunmasına hala açığız. Bu çözüm de, iki halk için iki devletli bir çözümdür. Silahsızlandırılmış bir Filistin Devleti’nin, tek Yahudi Devleti olan İsrail’i tanıdığı bir barış sağlanmalıdır” şeklinde konuştu.

“Filistin’le aramızdaki sorun yalnızca İsraillilerin ve Filistinlilerin ihtiyaçlarını karşılayan bir anlaşma sağlanarak çözülebilir” diyen Netanyahu, “Bu sorunun çözümü, BM’nin, İsrail’in hayati ihtiyaçlarını göz ardı eden ve barışın temel dayanaklarını sarsan tek yönlü çözümleriyle gerçekleşemez” ifadelerinde bulundu.

Netanyahu, BM Genel Kurulu’nda yapılan oylamadaki tutumu nedeniyle de Çek Cumhuriyeti Başbakanı Petr Nacas’a teşekkürlerini ileterek, “Hakikati, ahlaklılığı ve barışı savunduğunuz için size teşekkür ederim” dedi.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun önümüzdeki günlerde Almanya’yı da ziyaret ederek, Alman Başbakan Angela Merkel’le bir araya gelmesi bekleniyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 106
Bu Ay : 1688
Toplam : 1688

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom