Üniversitede Sağlık Turizmi Şirketi

Malatya İnönü Üniversitesi bünyesinde sağlık turizm şirketi kuruldu.

Üniversitede Sağlık Turizmi Şirketi Malatya Haber

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Namık Şahin ve dernek yöneticileri, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen’i ziyaret etti. Ziyarette konuşan MÜSİAD Şube Başkanı Şahin, “Birkaç ay oldu ama sayın dekanımıza yeni görevinde başarılar dilemek için MÜSİAD yönetimi olarak buradayız. Ayrıca 7-8 Aralık’ta 35 ilden MÜSİAD ilgililerinin katılacağı Malatya’da düzenleyeceğimiz sağlık istişare toplantısına davet etmek ve sağlıkla ilgili varsa taleplerini almak istiyoruz.

Cuma ve cumartesi günleri düzenlenecek olan toplantıda sağlık turizm ve sağlıkta dönüşüm projeleri ele alınacak. Sağılık Bakanlığı Sağlık Turizmi Daire Başkanımız katılacak. Ekonomi ile Gümrük Bakanlığı’ndan katılım olacak. MÜSİAD’ın geçen yıl hazırladığı ekonomi raporunda özelikle cari açık nasıl giderilebilir diye bölüm vardı. Sağlık turizminin de cari açığın giderilmesinde önemli kalem olacağına inanıyoruz” dedi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen ise, “Sağlık konusunda Malatya’da böyle bir toplantının yapılacak olması çok isabetli bir karardır. Çünkü biz İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi olarak sağlık turizmini uygulayan bir merkeziz. Üniversite hastaneleri içinde en dinamik hastaneyiz. Çok nitelikli işler yapılıyor. İnönü Üniversitesi, daha geçen hafta sağlık turizm şirketini kurdu. Artık resmi olarak da sağlık turizminde varız. Azerbaycan ve Irak başta olmak üzere komşu ülkelerle görüşmelerimiz devam ediyor. Hem Türkiye hem de Malatya’ya sağlık turizmi açısından önemli girdi sağlayabiliriz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 743
Bu Ay : 3227
Toplam : 3227

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom