Birkaç Seanslar ESWT Tedavisi

ESWT (Extracorporeal Shock Wave Therapy) tedavisi ile, hastalar birkaç seansla sağlığına kavuşuyor.

Birkaç Seanslar ESWT Tedavisi Malatya Yaşam-Sağlık

ESWT (şok dalga tedavisi), vücut dışında oluşturulan güçlü ses dalgalarının çelik başlıklı bir aplikatör vasıtasıyla vücudun istenilen bir bölgesinde odaklanmasıyla non-invazif olarak uygulanırken, elektro-hidrolik enerji ilkesine dayanan yüksek basınç ve yüksek enerjiye çok kısa süre içerisinde uygulama imkanı sağlayarak, birkaç seansta yüksek başarı ile tedavi olanağı sağlıyor.

Gözde Hastanesi, ESWT tedavisi ile birkaç seansta "Kalsifiye omuz ağrısı, tenisçi ve golfçu dirseği ağrısı, topuk dikeni, tendinitis" gibi rahatsızlığı olan vatandaşlara, tedavi imkanı sunuyor.

ESWT tedavisiyle ilgili bilgiler veren Fizyoterapist Betül Değirmenci Akyol, ESWT tedavisinin vücut dışından uygulanan, şok dalga tedavisi olduğunu belirterek, "ESWT’nin çalışma prensibi, vücut dışında üretilen akımların dokuda ses dalgaları şeklinde yayılması esasına dayanır. Hastaya ameliyatsız tedavi olanağı sağlamaktadır. ESWT tedavisinin en önemli artılarından biri etkisinin uzun süreli olmasıdır.

Yapılan klinik çalışmalarda, tedaviden sonraki 1-2 yıllık sürelerde hastalığın yinelenmediği gözlenmiştir. ESWT tedavisi, vücudun kendi iyileştirici mekanizmalarını kullandığı için, hastalık bir kez iyileşirse, tekrarlama şansı düşüktür" dedi.

Akyol, Gülhan Uzun Eren ile birlikte fizyoterapi uyguladıklarını da sözlerine ekledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 257
Bu Ay : 4686
Toplam : 4686

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom