Proje Yarışmaları, Bölge Toplantısı

Malatya'da 'Okullar Arası Proje Yarışmaları Bölge Toplantısı' yapıld

Proje Yarışmaları, Bölge Toplantısı Bölge

İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nde gerçekleşen toplantıya; İnönü Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve TÜBİTAK Bölge Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İlhan İçen, İl Milli Eğitim Müdürvekili Mahmut Berk, yardımcısı Proje Koordinatörü ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Boyraz ile bölge illerinden gelen proje koordinatörleri ve kurul üyeleri katıldı.

Milli Eğitim Müdürvekili Mahmut Berk toplantının açılış konuşmasında, "Milli Eğitim Bakanlığı-TÜBİTAK işbirliğiyle, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında ortaokulların 6, 7, ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik matematik ve fen bilimleri alanlarında 'Bu Benim Eserim' proje çalışması ile ortaöğretimde; bilgisayar, biyoloji, temel fizik, uygulamalı fizik, kimya, matematik, coğrafya, psikoloji, sosyoloji ve tarih dallarında 'Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması' yürütülmektedir.

Bu amaçla burada bölge kurulu olarak çalışmaları değerlendirmek ve yarışma öncesi çalıştay yapmak üzere buradayız. Projenin yararları oldukça fazla. Bilim ve teknoloji kullanımının tabana öğrencilerimize kadar indirgenmesini çok faydalı buluyoruz" dedi. Türkiye genelinde yapılan proje çalışmalarında bölge merkezlerinden biri Malatya'dır. Malatya Bölge Merkezi'ne bağlı; Adıyaman, Bingöl, Elazığ, Diyarbakır, Mardin, Tunceli ve Şanlıurfa'dır. Bölge merkezine bağlı illerin il koordinatörleri ve il çalışma grubu üyelerinden (İÇG) oluşan temsilcilerin katılımı ile, proje başvuruları, uygulama basamakları, yapılacak iş ve işlemler ve değerlendirilmesi konularında toplantı yapıldı" ifadelerini kullandı.

Bölge Koordinatörü Malatya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Boyraz ise, Malatya'nın bölge merkezi olduktan sonra proje başvuru sayılarını, bölge sergisi çalışmalarını, il ve bölge koordinatörü olarak yapılması gerekenleri anlattı. Boyraz, "Ülkemizin ihtiyaç duyduğu geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek, yetenekli çocuklarımıza sahip çıkmak, bilimsel amaçlı yarışma ve benzeri etkinlikleri ülke genelinde ilgiyi-katılımı artırarak yaygınlaştırmak ve teşvik etmek, geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızı erken yaşlarda keşfetmek için proje çalışmasına önem verilmesi gerekmektedir" dedi.

Bölge Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İlhan İçen de, 43 yıldır yapılan 'Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın bu yıl 44'üncü defa yapılacağını, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik yapılan proje çalışmalarında bölge olarak kaliteli projelerin çıkması gerekliliği üzerinde durarak, il koordinatörlerinin proje yarışmalarına ilgi ve katılımın artması için her türlü desteği yapmaya hazır olduklarını, son yıllarda bölge olarak proje başvuru sayılarının arttığını, bununla beraber Türkiye derecelerinin ortaya çıktığını belirtti. Malatya İl Çalışma Grubu Üyesi Hüseyin Yücel ise, "Bu Benim Eserim" proje çalışması başvuru işlemleri ve proje rapor yazımı konularında bilgiler verdi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 959
Bu Ay : 4757
Toplam : 4757

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom