Saldırmak İsteyen İki Kez Düşünecek

NATO Sözcüsü Oana Lungescu, Türkiye'ye patriot füzelerinin konuşlandırılmasının amacını, "Türkiye'ye saldırma niyeti olabilecek tarafların iki kez düşünmelerini sağlamak" şeklinde açıkladı.

Saldırmak İsteyen İki Kez Düşünecek Dünya

NATO Dışişleri Bakanları Zirvesi öncesi gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan üst düzey bir NATO yetkilisi ise patriotların adedi, yerleştirilmesi ve kontrolü konularında önemli ilerleme kaydedildiğini ve önümüzdeki birkaç gün içerisinde bu bilgilerin netleşeceğini belirtti.

Tetiğin kimde olacağı konusunda ise ABDli James Stavridis'in başında bulunduğu Müttefik Harekat Komutanlığı'nı (SACEUR) işaret eden yetkili, teknik olarak bataryaların Almanya, Rammstein'daki Müttefik Hava Komutanlığı'na bağlı olacağını kaydetti.

Sözkonusu NATO yetkilisi, İran ve Rusya'dan Türkiye'ye gelen patriot karşıtı mesajlara ilişkin olarak da, füzelerin tamamen savunma amaçlı olduğunu hatırlattı. Yetkili, özellikle İran'dan gelen 'bölgesel savaşa yol açar' uyarılarına ilişkin olarak ise 'her tür oyun planımız mevccuttur' şeklinde yanıt verdi.

Füzelerle ilgili teknik kararlar bir kez alındıktan sonra yerleştirilmelerinin birkaç hafta süreceğini belirten yetkililer teknik kararların bakanlar zirvesi öncesi veya sırasında alınıp alınmayacağına dair yorum yapmaktan kaçındı.

Kulislerde ise teknik kararların zirveden hemen önce Pazartesi günü verileceği konuşuluyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 524
Bu Ay : 2053
Toplam : 2053

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom