Sağlık Turizmi Konusunda Projeler

Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Şükrü Özdemir, sağlık turizmi için bazı çalışmalar üzerinde durduklarını ancak yeni hastane binasının hizmete girmesini beklediklerini bildirdi.

Sağlık Turizmi Konusunda Projeler Malatya Haber

MÜSİAD Şube Başkanı Namık Şahin, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Şükrü Özdemir’e hem hayırlı olsun demek ve hem de MÜSİAD’ın Malatya’da 7-8 Aralık günlerinde düzenleyeceği Türkiye Sağlık İstişare Toplantısı’na davet etmek için ziyarette bulundu.

MÜSİAD Şube Başkanı Namık Şahin, “MÜSİAD’ın Türkiye genelinde yapmış olduğu istişare toplantıları var. Bu toplantılardan bir tanesi de Malatya’da yapılacak. Toplantı Türkiye Sağlık İstişare Kurulu tarafından yapılacak. Toplantının ana konusu Sağlıkta Dönüşüm ve sağlık turizmidir. Sağlık Bakanlığı, Gümrük Bakanlığı ve diğer bakanlıklardan katılım olacak. Sadece Türkiye’nin değil, Malatya’nın sağlık sorunlarını da gündeme getireceğiz” dedi.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Şükrü Özdemir ise, MÜSİAD’ın artık Türkiye çapında kendisini ispatlamış, sözü dinlenen, yapmış olduğu çeşitli toplantılarla da gündem oluşturan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade etti.

Dr. Özdemir, kurum olarak Malatya’da sağlık turizmi konusu ile ilgili olarak bazı çalışmaları başlattıklarını ifade ederek, bu konuda İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı ile bir görüşme yaptıklarını ve fikir birliğine vardıklarını aktardı.

Dr. Özdemir, sağlık turizmi konusunda projeleri olduğunu kaydederek, “Sağlık turizmi konusunda da çok ciddi şeyler yapmak istiyoruz. Buna hemen başlamak istiyoruz. Ancak mevcut hastanelerimizin fiziki şartlarından dolayı şu anda buna girmek çok uygun değil. Çok iyi bir şeyler olacağı kanaatindeyim. Malatya’nın coğrafi konumu itibarıyla bu konu önemli desteklerin olabileceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 114
Bu Ay : 6094
Toplam : 6094

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom