Toplantıya 35 İlden Katılım Olacak

MÜSİAD Şube Başkanı Namık Şahin, Malatya'da 7-8 Aralık tarihlerinde, 35 ilden katılımın olacağı sağlık sektörüyle ilgili 'Türkiye İstişare Toplantısı'nı düzenleyeceklerini bildirdi.

Toplantıya 35 İlden Katılım Olacak Malatya Haber

MÜSİAD Şube Başkanı Namık Şahin, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Malatya Tabip Odası Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret etti. Şahin yaptığı konuşmada, "MÜSİAD Şubesi olarak 7-8 Aralık günlerinde Malatya’da sağlık ile ilgili Türkiye İstişare Toplantısı düzenleyeceğiz.

Toplantının ana konusu; 'Sağlıkta Dönüşüm ve Sağlık Turizmi' ile ilgili olacak. Sağlık Bakanlığı, Gümrük Bakanlığı'ndan ve diğer bakanlıklardan da uzmanların katılımıyla panel gerçekleştirilecek. Toplantıya Türkiye genelinde 35 ilden bir katılım sağlanacak. Malatya’nın sağlık ile ilgili problemlerini de gündeme getireceğiz. Toplantının raporu Sağlık Bakanımıza sunulacak" dedi.

Malatya Tabip Odası Başkanı Yalçın da, "Sağlık sorunlarının gündeme gelmesi ve çözüm yollarının aranması açısında önemli bir toplantı. Bizim Malatya’da görebildiğimiz en acil problemlerin arasında, yeni açılacak hastanenin bünyesinde çok donanımlı yoğun bakım ünitelerinin olması gerekiyor. Bu konuda önemli sıkıntılar yaşanıyor.

Malatya’nın büyükşehir olması nedeniyle sağlıkta hizmete erişimin kolaylaştırılması açısından mevcut devlet hastanesi arazilerinden bir tanesinin tekrar Sağlık Bakanlığı'nda kalmasını talep ediyoruz. En azından orada bir poliklinik hizmetinin verilmesi gerekmektedir. Bizim yaptığımız araştırmada 200 bin nüfusa hizmet edecek poliklinik planlaması, hizmete erişimi kolaylaştıracaktır" ifadelerini kaydetti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 322
Bu Ay : 1057
Toplam : 1057

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom