Masalcı Baba Anlatılacak

Malatya Kent Konseyince düzenlenen kültür konferansları serisinde, Doç. DR Ramazan ÇİFLİKÇİ Eflatun Cem Güney'i anlatacak.

Masalcı Baba Anlatılacak Malatya Kültür-Sanat

Malatya Kent Konseyi Tarih Kültür Sanat Çalışma Grubu, tarihi şahsiyetlerimiz üzerinden Malatya’nın düşünce tarihini irdelemeye devam ediyor. Bu kapsamda her ayın ilk haftasında gerçekleştirilen “Düşünce Tarihi Konferansları”nın sonuncusunu 1Aralık 2012 Cumartesi günü saat 14.30 da gerçekleştirilecek

Sunumunu Doç. DR Ramazan ÇİFLİKÇİ’nin yapacağı bu ayın konusu Eflatun Cem Güney olacaktır. “Açıl sofram açıl, Bir Varmış Bir Yokmuş, Az Gittim Uz Gittim Halk, Altın Gergef gibi masalların, Dertli Kaval, Kerem İle Aslı ve Şah İsmail halk hikâyelerinin derlemecisi ve yazarı olan Eflatun Cem Güney “Masalcı Baba” olarak ta ünlenmiştir.

Tarih Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Temsilcisi Orhan Tuğrulca “Çocuk edebiyatının önde gelen isimleri arasında yer alan Eflatun Cem Güney ile ilgili Malatya Kent Konseyi’nde gerekçeleştirilecek olan konferansa bütün hemşerilerimiz davetlidir.” Dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 24
Bu Ay : 2508
Toplam : 2508

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom