Sınırda F-16 Devriyesi

NATO heyetinin patriot füzelerinin kurulacağı yer tespiti için inceleme yapacağı Diyarbakır 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'ndan gün boyu havalanan savaş uçakları Suriye sınır hattında keşif uçuşu yaptı.

Sınırda F-16 Devriyesi Türkiye-Dünya

Patriot füzeleriyle ilgili NATO'dan Türkiye'ye gelen heyet Malatya’da bulunan 7’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda incelemelere başlarken, Diyarbakır'daki 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'nda hava trafiği yoğunlaştı. Heyetin gelişi öncesi bölgede hazırlıklar devam ederken, Suriye sınırında yapılan rutin devriye uçuşları da aralıksız sürüyor.

Heyetin ziyareti öncesi 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı 8'inci Ana Jet Üssü Pars ve Atmaca filolarından kalkan savaş uçakları tam mühimmatlı olarak Suriye sınırına doğru hareket ederken, Türk F-16'larının Suriye askeri hava araçlarının olası sınır ihlallerine karşı “Vur” emri ile göreve gönderildiği öğrenildi.

Rutin devriye ve keşif uçuşu yapan Türk savaş uçakları daha sonra güvenli bir şekilde üslerine dönerken, NATO heyetinin ziyareti öncesi askeri “Casa” olarak tabir edilen askeri kargo uçakları da geldi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 38
Bu Ay : 7184
Toplam : 7184

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom