İtfaiye Personeline Eğitim Semineri

Malatya Belediyesi tarafından, İtfaiye Müdürlüğü çalışanlarına yönelik düzenlenen eğitim semineri başladı.

İtfaiye Personeline Eğitim Semineri Malatya Haber

İtfaiye Müdürlüğü hizmet binasında başlayan ve 3 gün sürecek olan seminere, itfaiyeden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt ile birlikte İtfaiye Müdürü Hanifi Acar ve personel katıldı. Eğitim seminerini Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı personellerinden Yasin Tahir Karaca ve Ersin Yaşasınoğlu veriyor.

Seminerden önce kısa bir konuşma yapan Hanifi Acar, itfaiyecilerin insan hayatını kurtarmak gibi önemli bir görevi olduğunu belirterek, “Ne kadar tecrübeli olursak olalım, gelişen teknolojiyle birlikte bilgi birikimimizi artırmak için eğitim seminerlerinden faydalanmalıyız” dedi.

İtfaiye Müdürlüğü’nün teknik donanım açısından her türlü imkana sahip olduğunu kaydeden Belediye Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt ise, eğitim çalışmalarıyla birlikte daha donanımlı ve bilgili bir itfaiye teşkilatının ortaya çıkacağını söyledi. Malatya’nın 'büyükşehir' olmasıyla birlikte itfaiyecilerin de sorumluluklarının artacağına dikkat çeken Bozkurt, “3 gün sürecek bu eğitim programından bütün itfaiyeci arkadaşlarım faydalanacaklar.

Ankara gibi 'büyükşehir'den gelen arkadaşlarımız 'büyükşehir' deneyimlerini aktaracaklar. Eğitim çalışmaları sık sık yapılacak. Büyükşehir olmamız nedeniyle itfaiye tek merkezde toplanacak. İtfaiye Daire Başkanlığı adı altında bundan sonra hizmet vermeye devam edeceğiz. Herkes kendini büyükşehir itfaiyecisi olarak hazırlamalı. Bilgi ve becerimizi bu eğitimlerle artırarak kendimizi yetiştirmeliyiz” diye konuştu.

3 gün sürecek eğitim programında; temel itfaiyecilik, ilk yardım, doğalgaz, elektrik ve LPG yangınları ile mücadele teknik eğitimlerinin yanı sıra, Malatya Gaz Dağıtım A.Ş. uzmanları tarafından da doğalgaz yangınlarıyla ilgili eğitimler verilecek. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 510
Bu Ay : 6490
Toplam : 6490

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom