Öğretmenlere Yemek

Belediye Başkanı Ahmet Çakır Öğretmenler Günü vesilesiyle Malatya Belediyesi Eğitim ve Sanat merkezinde görevli öğretmenlerle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Öğretmenlere Yemek Malatya Kültür-Sanat

Dede Korkut Parkında verilen yemekli programa Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Vali Vasip Şahin, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, TSO Başkanı H.Hüseyin Erkoç, MÜSİAD Başkan Vekili Murat Tokmak ile öğretmenler katıldı.

Çakır: Öğretmenlerimiz, insan yetiştirmek gibi ulvi bir görev yapıyorlar.

Yemekte kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, şehrin fiziki yapılanmasının yanında sosyal belediyeciliğe de büyük önem verdiklerini belirterek, Malatya Belediyesi Eğitim ve Sanat Merkezi’nde dar gelirli ailelerin çocuklarına eğitim verdiklerini söyledi.

Sosyal ve kültürel hayatı canlı tutmak için de çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Çakır, “Sanat merkezimizde 24 ayrı branşta sanatsal faaliyetler yürütmekteyiz. Aile Danışma Merkezi, yeni yapılan semt konakları ve çok amaçlı sosyal tesislerimizde insan odaklı çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalarımızın birçoğunu öğretmenlerimizle birlikte yürütüyoruz.

Öğretmenlerimiz fedakar bir şekilde hafta sonu da dahil olmak üzere merkezlerimizde çocuklarımız ve aileleriyle ilgileniyorlar. Yaz aylarında da eğitim çalışmalarına devam ediyorlar. Öğretmenlerimiz insan yetiştirmek gibi ulvi bir görev yapıyorlar. Bu vesileyle bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyor, Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Şahin: Bütün öğretmenlerimizin günlerini kutluyorum.

Sosyal sorumluluk çalışmalarında Malatya Belediyesinin önemli projelere imza attığını belirten Vali Vasip Şahin ise bu projelerden en önemlilerinden birinin de Eğitim ve Sanat Merkezi olduğunu söyledi.

Toplumun hep birlikte kalkınmasının önemine değinen Vali Şahin, “Bu anlamda biz de Sayın Bakanımızın destekleriyle SODES projeleri kapsamında birçok eğitim çalışmalarında bulunuyoruz. Bu vesileyle bütün öğretmenlerimizin günlerini kutluyor, hepsine başarılar diliyorum” dedi.

Yılmaz: Öğretmenlik mesleği bir toplum için en önemli mesleklerden biridir.

Malatya’nın Büyükşehir olduğunu belirten Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz da, Malatya Belediyesi’nin artık büyük düşünerek, büyük belediyecilik anlayışına sahip olduğunu söyledi.

Malatya Belediyesi’nin sadece taşa, toprağa yatırım yapmadığını insana da yatırım yaptığını belirten Bakan Yılmaz, “Bunun en güzel örneği eğitim ve sanat merkezinde verilen hizmetlerdir. 24-25 ayrı dalda 1500 öğrenci ve ailelerine hizmet veriliyor. Gurur duyuyorum. Bu çalışmaları yaptığından dolayı Belediye Başkanımız ile ekibini tebrik ediyorum. Öğretmenlerimizin de öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

Öğretmenlerin herkesin hayatında önemli bir yeri olduğunu ve insanlara çok şeyler öğrettiklerini kaydeden Yılmaz, bundan dolayı öğretmenlik mesleğinin toplum için en önemli mesleklerden birisi olduğunu söyledi.

Malatya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür Yardımcısı ve Okuma Merkezi Müdürü Mehmet Ant iç de bir konuşma yaparak, Eğitim ve Sanat Merkezi ile ilgili bilgiler aktardı.

Yemeğin sonunda öğretmenlere teşekkür belgeleri verilirken, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a tablo hediye etti.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 475
Bu Ay : 6455
Toplam : 6455

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom