MKP Terör Örgütüne Darbe

Tunceli'de Maoist Komünist Partisi'ne (MKP/HKO) 3 gün önce yapılan ve 24 üyesi sağ yakalandığı operasyonda teröristlerin yaptıkları tüm çalışmaları yazılı olarak kayıt altına aldıkları ortaya çıktı.

MKP Terör Örgütüne Darbe Bölge

Tunceli’nin Ovacık kırsalında 3 gün önce yapılan operasyonda MKP/HKO mensubu 3’ü kadın 24 terörist ile teröristlere yardım ve yataklık eden 1 kişi sağ olarak yakalanmıştı. Toplam 25 şüpheli TMK ile görevli Malatya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuklanmıştı.

MKP/HKO terör örgütü bölgede ilk darbeyi 2005 yılı Haziran ayında almıştı. Tunceli'nin Ovacık ilçesi Mercan Vadisi'nde gerçekleşen operasyonda, toplantı halinde olan MKP/HKO terör örgütü ile çıkan çatışmada 17 terörist ölü ele geçirilmişti. 7 yıl önce kırsaldaki çok sayıdaki yöneticisini de kaybeden MKP/HKO'nun 24 üyesinin yakalanmasının örgüte bölgede vurulan önemli bir darbe olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan, jandarma ekiplerince bölgede yapılan incelemede teröristlere ait çok sayıda dokümana da ulaşıldı. Teröristlerin yaptıkları tüm çalışmaları yazılı olarak kayıt altına aldıkları tespit edilirken, aralarında örgüt üyesi 3 kadın ile birlikte sağ yakalanan teröristlerin ihtiyaç listesinde bulunan ve kırsala getirilmesi istenen ağda ve prezervatif dikkat çekti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 475
Bu Ay : 3919
Toplam : 3919

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom