ABD, İsraili Destekliyor

Kudüs'te İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile görüşen ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, "ABD, İsrail’in kendini savunma hakkını desteklemektedir” dedi.

ABD, İsraili Destekliyor Dünya

Kudüs’te düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan İsrail Başbakanı Netanyahu, "İsrail’e saldıran terör örgütlerinin sivilleri hedeflediğini, hiçbir ülkenin de buna tolerans göstermeyeceğini" söyledi.

Mevcut krize diplomatik bir çözüm bulunmasını tercih edeceklerini söyleyen Netanyahu, İsrail’in kendisini savunmak için gerekeni yapmasının anlayışla karşılanması gerektiğini savunarak, ABD'nin kendilerine verdiği destekten dolayı memnun olduklarını belirtti.

ABD Dışişleri Bakanı Clinton ise, ABD Başkanı Obama’nın, İsrail’in kendisini savunma hakkını desteklediğini ifade ederek, Gazze’den, İsrail’in şehirlerine yapılan füze saldırılarının sona ermesi gerektiğini söyledi. Mısır’ın, İsrail ile Gazze arasında ateşkes yapılması ve bölgedeki istikrarın sağlanmasında önemli bir rolü olduğunu belirten Clinton, ziyaret edeceği Kahire’de de aynı mesajı vereceğini kaydetti.

Clinton, ABD Başkanı Barack Obama’nın, İsrail'in Demir Kubbe füze savunma sisteminin Hamas roketlerine karşı başarıyla işlemesinden memnun olduğunu da söyledi. Dışişleri Bakanı Clinton, ABD'nin, İsrail halkının güvenliği ve Gazze ile yaşanan krizin çözümü için, bölgedeki bütün ortaklarıyla çalışma yürüteceğini belirtti.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 613
Bu Ay : 8672
Toplam : 8672

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom