İsmetpasa Caddesi Asfaltına Başlandı

Malatya Belediyesi değişim, dönüşüm, yenileme projesi kapsamında, İsmetpaşa Caddesi üzerinde sürdürülen alt yapı çalışmaları devam ediyor.

İsmetpasa Caddesi Asfaltına Başlandı Malatya Haber

Malatya'nın önemli caddelerinden biri olan ve Malatya'yı Yeşilyurt ile Gündüzbey'e bağlayan İsmetpaşa Caddesi’nde Malatya Belediyesi tarafından sürdürülen alt yapı çalışmalarının tamamlanması, ardından da kaldırım çalışmalarının bitme aşamasına getirilmesinden sonra asfalt çalışmalarına başlandığı ve çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğü bildirildi.

Yapılan açıklamada, Malatya Belediyesi tarafından İsmetpaşa Caddesi üzerinde öncelikle eski 700’lük içme suyu ana isale hattı yerine 700’lük yeni çelik boru döşendiği ve abone bağlantılarının tamamlandığı belirtilerek, cadde üzerinde kanalizasyon hattının yenilenerek abone bağlantılarının yapıldığı, ayrıca yağmur suyu drenaj hattının döşendiği aktarıldı.

Açıklamada, cadde üzerindeki alt yapı çalışmalarının ardından üst yapı çalışmalarına başlayarak bitme aşamasına getiren Malatya Belediyesi’nin, trafik akışı bakımından büyük bir öneme sahip olan İsmetpaşa Caddesi’ni bir an önce trafiğe açmak için asfaltlama çalışmalarına da başladığı ve çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürdüğü ifade edildi.

Asfaltlama çalışmaları kapsamında yol güzergahı önce freze ile düzeltilerek tesviyesi veriliyor, ardından da finişer ile asfalt serimi yapılıyor. Cadde boyunca toplam 20 bin metrekare civarında da asfalt serimi yapılacak.

Öte yandan, sürdürülen düzenleme çalışmaları sırasında, gösterdikleri duyarlılıktan dolayı bölge sakinlerine teşekkür ettiğini belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çalışmaların en kısa süre içerisinde tamamlanması için yoğun bir gayret gösterdiklerini ve çalışmaların tamamlanmasından sonra İsmetpaşa Caddesi’nin Malatya’nın en güzel caddelerinden biri haline geleceğini söyledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 749
Bu Ay : 7546
Toplam : 7546

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom