Öğrenciler Almanya'ya Gidecek

Malatya Şehit Kemal Özalper Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, 2012 Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı Leonardo da Vinci Hareketlilik Projeleri çerçevesinde Almanya'ya gidecek.

Öğrenciler Almanya'ya Gidecek Malatya Eğitim

Proje Koordinatörü Fikret Nurettin Kapudere, "Şehit Kemal Özalper Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin projesi, Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik Programları Türk Ulusal Ajansı tarafından 2261 LDV genel proje başvurusundan, desteklemeye değer 140 proje içerisinde yer aldı.

Temel düzeyde mesleki eğitim almakta olan öğrencilerin (IVT) katıldığı ülkeler arası staj ve çalışma ziyareti olarak adlandırılabilecek hareketlilik faaliyetine; Raylı Sistemler, Motorlu Araçlar, Metal, Makine, Elektrik-Elektronik ve Bilişim teknolojileri alanlarından toplam 24 öğrenci katılacak. Katılımcı öğrencilerin belirlenmesi amacıyla okulun proje komisyonu tarafından 8-9 Kasım 2012 tarihlerinde veli ve öğrenci bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi" dedi.

Kapudere, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nın faaliyetleriyle Hayat Boyu Öğrenme Programı hakkında şu bilgileri verdi:

"Burada esas nokta, temel mesleki eğitim ve sürekli mesleki eğitimin Avrupa boyutunun güçlendirilmesi, kişilerin teori ve uygulama içeren faaliyetlerden, özellikle iş bağlantılı eğitimle deneyim kazanmaya teşvik edilmesi, dil becerilerinin, ülkeler arası bağlantıların, eğitmenler ve insan kaynakları yöneticileri için başarılı uygulamaların değişimlerinin geliştirilmesidir.

Leonardo da Vinci AB'ye üye ve aday ülkelerin mesleki eğitime yönelik politikalarını desteklemek ve geliştirmek için yürütülen bir programdır. Bu program; ülkeler arası işbirliğinin kullanılarak mesleki eğitim sistemleri ile uygulamalarında kalitenin geliştirilmesini, yeniliklerin teşvik edilmesini ve Avrupa boyutunun yükseltilmesini amaç edinmiştir.

Projemiz aynı zamanda, 1999 yılından beri Mannheim şehri ile Malatya şehrimizi gerçek anlamda kardeş şehir yapmak için yaklaşık 13 yıldan beri büyük bir çaba sarf eden 'Avrupa Malatyalılar Sosyal ve Yardımlaşma Derneği'nin (AMDF) faaliyetlerine bir destek niteliği taşımaktadır." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 359
Bu Ay : 6339
Toplam : 6339

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom