Yazıhan'da 5 Ton Atık Kağıt Toplandı

Yazıhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi'nin, ilçede yürüttüğü atıkların geri dönüşümü ve çevre bilinci oluşturmaya yönelik projesinde, olumlu sonuçların alınmaya başlandığı bildirildi.

Yazıhan'da 5 Ton Atık Kağıt Toplandı Malatya İlçe

Yazıhan Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürütmüş olduğu "Doğa Bize Kalsın" adlı proje kapsamında, kamu kurumlarına ve okullara yerleştirilen atık kağıt kutularında yaklaşık 5 ton kağıt biriktirildiği açıklandı.

Proje hakkında bilgi veren Yazıhan Kaymakamı Ünal Koç, proje dahilinde; atık pil, mavi kapak ve atık kağıt toplama gibi faaliyetler gerçekleştirerek, özellikle çocuklarda geri dönüşüme yönelik farkındalık kazandırmayı hedeflediklerini belirtti. Kaymakam Koç, geri dönüşümün çok önemli ve çağımız için vazgeçilemez olduğunu ifade ederek, önümüzdeki yıl projeyi biraz daha kapsamlı hale getirerek TÜBİTAK'a sunacaklarını söyledi.

Koç, projenin kabul edilmesi durumunda suyun bilinçli kullanımı, çevre kirliliği, doğa bilinci, atıkların yönetimi, dönüşümü gibi konularda çeşitli faaliyetlerin yapılacağını aktardı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 15
Bugün : 229
Bu Ay : 3786
Toplam : 3786

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom