Museviler İsraili Protesto Etti

ABD'de düzenlenen protesto gösterilerine Museviler de katılarak destek verdi.

Museviler İsraili Protesto Etti Dünya

İsrail’in Gazze’ye, havadan ve denizden düzenlediği saldırılar, ABD’nin New York kentindeki dünyaca ünlü Times Meydanı’nda yüzlerce kişi tarafından protesto edildi.

OLAYLI PROTESTO

'Gazze İçin Acil Küresel Eylem' adlı sivil toplum örgütü tarafından düzenlenen protesto gösterisinde İsrail'e saldırılarını durdurması çağrısı yapıldı.

Protesto sırasında, polislerin gözleri önünde Musevi asıllı oldukları öğrenilen iki kişinin saldırısına uğrayan bir kişi yaralandı. Polis olayların büyümesini önlerken, ellerinde İsrail bayrağı ile protestocuların çevresinde gezinen bazı kişiler de polisler tarafından uzaklaştırıldı.

‘Gazze İçin Acil Küresel Eylem’ kapsamında, Times Meydanı’nda düzenlenen gösteride, aralarında Hasidic Museviler ve Amerikalıların da bulunduğu yüzlerce kişi Gazze’ye yapılan saldırılar sebebiyle İsrail hükümetini protesto etti.

Ellerinde Filistin bayrakları ve İsrail karşıtı söylemler içeren pankartlar taşıyan kalabalık grup, Times Meydanı’nda, 7. ve 8. Caddeler arasında, 42. sokakta dev bir Filistin bayrağı açtı.

İsrail’in, Siyonist, terörist bir devlet olarak nitelendiği New York’taki gösteride, ‘Museviliğe evet, Siyonizme hayır’ ‘Özgür Gazze’, ‘İşgale karşı direniş haktir’, ‘Çok yaşa Filistin’, ‘İsrail’e suç islemesi için tek kuruş bile vermeyin’, ‘Gazze sen ağlama, Filistin asla ölmeyecek’ soğanları atıldı.

Museviler İsrail Bayrağını Yırttı
Gösteride ABD'de yaşayan İsraillilerin ve Amerikan vatandaşı Musevilerin de İsrail karşıtı söylemleri oldu. 'Siyonist Karşıtı Ortodoks Museviler' örgütü üyeleri, İsrail'i 'Siyonist' politika izlemekle suçladı.

Üyelerden biri konuşmasında, ‘Siyonizm öncesi, Müslümanlar, Hıristiyanlar, Araplar ve Museviler, kutsal topraklarda barış içinde, yüzyıllar boyunca birlikte yaşadılar. En değerli varlıkları olan çocuklarını birbirlerine emanet ettiler.

O zamanlar ne Birleşmiş Milletler, ne de insan hakları örgütleri vardı ama barış, uyum içinde yasayabildiler. Dünyanın Siyonist İsrail'e yaptığı yardımlar, göz yummalar Musevilerin yararına değil, tam tersine Araplar kadar Musevilerin de zararına’ diye konuştu.

Konuşmanın ardından ise yanlarında getirdikleri İsrail bayrağını kalabalığın önünde yırttılar.

 

 TRT Haber

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 187
Bu Ay : 8246
Toplam : 8246

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom