Malatya'da asayiş...

Malatya'da asayiş... Su kavgası, alkol cezası... Bıçaklı saldırı, trafik kazalarıyla Malatya'da 24 saatlik polis ve jandarmaya intikal eden asayiş olayları...

Malatya'da asayiş... Malatya Haber

malşDOĞANŞEHİR'DE TEHDİT
Doğanşehir Yolkoru köyünde ikamet eden N.Ü. (49), F.Ü. (32) ve C.Ü. (55) adlı şahıslar aralarında anlaşmazlık bulunan M.Ş. (34), M.Ş. (43) ve S.Ş. (18) tarafından tehdit edilerek hakarete uğradıklarını bildirmeleri üzerine, C.Başsavcılığının talimatıyla ifadesi alınan şahıslar serbest bırakıldı.

YEŞİLYURT'DA SU KAVGASI
Yeşilyurt Gözene köyünde ikamet eden H.D. (55) Görgü köyü Üzüm yurdu mevkiinde bulunan bahçesini suladığı esnada su sırası anlaşmazlığı nedeniyle tartışmış olduğu Z.K. (25) tarafından tehdit edildiğini bildirmesi üzerine, ifadesi alınan şahıs serbest bırakıldı.

HEKİMHAN'DA ALKOL CEZASI
Hekimhan Başkavak köyü Sulak mezrasında ikamet eden A.D. (44) adlı şahıs almış olduğu alkolün etkisi ile tartışmış olduğu N.B.(48) adlı şahısı öldürmekle tehdit ettiği tespit edilerek, C.Başsavcılığının talimatıyla ifadesi alınan şahıs serbest bırakılırken, şahıs hakkında ayrıca sarhoşluk suçundan idari yaptırım cezası uygulandı.

DARENDE'DE KENEVİR ELE GEÇİRİLDİ
Darende Yeniköy köyü Karşıyaka mevkiinde ikamet eden Z.B. (46) adlı şahıs kendine ait evin bahçesinde kenevir ekimi yaptığının bilgisi alınması üzerine, alınan arama kararına istinaden bahçede yapılan aramada 200 kök kenevir bitkisi ele geçirildi. C.Başsavcılığının talimatıyla kenevir bitkilerine el konularak imha edilirken şahıs gözaltına alındı.

YEŞİLYURT'DA SİLAH ELE GEÇİRİLDİ
Yeşilyurt'un İkizce köyü Elemendik mevkiinde bulunan A.İ. (44)'ye ait bahçe evinde geçici olarak kalan tarım işçisi E.A. (38) ve A.Y. (59) adlı şahısların ateşli silah bulundurduğunun bilgisi alınması üzerine, yapılan aramada E.A.'ya ait olduğu tespit edilen 7.65 mm çapında 1 adet ruhsatsız tabanca, tabancaya ait 1 adet şarjör ve 2 adet fişek ile A.Y.'a ait olduğu tespit edilen 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. C.Başsavcılığının talimatıyla silahlara el konularak, ifadesi alınan şahıslar serbest bırakıldı.

KULUNCAK'DA TRAFİK KAZASI
Kuluncak'ın Karaçayır köyü Kuluncak-Hekimhan karayolunda T.K. (39) yönetimindeki 06…0023 plakalı otomobil ile seyir halindeyken virajlı yolda ani şekilde yola çıkan yaya M.D. (11)'e dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle çarpması sonucunda meydana gelen kazada hayati tehlikesi bulunmayan M.D.'nin tedavisine Malatya Beydağı Devlet hastanesinde devam ediliyor.

MERKEZ'DE TRAFİK KAZASI
Merkez Yeniköy köyü yolunda T.A. (39) yönetimindeki 44…925 plakalı traktörü ile seyir halindeyken, dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle yaya M.A. (5) adlı çocuk traktörün sol tarafından koşarak arka tekerleğe çarpması sonucunda hafif şekilde yaralandı. Yaralı çocuk Turgut Özal Tıp merkezinde tedavisine devam ediliyor.

KADINI BIÇAKLA YARALADI
Küçük Mustafa Paşa Mahallesi Emek Caddesinde oturan H.S. (40) adlı kadın, ikametine tanımadığı 23-25 yaşlarında erkek bir şahsın geldiğini, kendisine hiçbir şey demeden elinde bulunan bıçakla kendisini kolundan yaraladığını, hastaneye giderek tedavisini yaptırdığını, kendisini bıçakla yaralayan şahıstan şikayetçi olduğunu bildirdi.

BABAEVİNDE TEHDİT İDDİASI
Yıldıztepe Mahallesinde oturan M.K. (18) adlı genç kız kendisinin ailesinin izin vermemesine rağmen A.Ö. (22) adlı gence kaçtığını, şahın kendisini resmi nikah kıymak vaadiyle kaçırdığını ancak kaçtıktan sonra kendisini darp ederek hakaretlerde bulunduğunu, bunun üzerine baba evine geldiğini ancak babası A.K. (42) ve annesi G.K: (32) adlı kadının kendisini ölümle tehdit ettiklerini iddia etti.

BİSİKLET HIRSIZLIĞI
Zafer Mahallesi Karayolları Sokakta bulunan apartman girişindeki E.T. (19) adlı şahısa ait bisiklet meçhul şahıslarca çalındı.

5.KATTAN AŞAĞIYA DÜŞTÜ
Başharık Mahallesi 25.Sokakta oturan 20 yaşındaki Ş.K. adlı kadın sabah 03.00 sıralarında ikametin balkon kısmına çıktığını, fenalaşarak 5. kattan düştüğünü, kendisine geldiğinde Tıp Merkezinde olduğunu, olayla ilgili olarak kimseden şikayetçi olmadığını bildirdi.

ÇALINAN TELEFONUNU BULDU
Akpınar Mahallesi Aslantepe Caddesinde polise başvuran F.O. (46) adlı kadın daha önce çaldırmış olduğu cep telefonunu şüpheli S.İ.'e ait iş yerinde gördüğünü bildirdi. Şahıs bahse konu telefonu Y.A. isimli şahıstan aldığını beyan edince ifadesinin ardından salıverilirken, alınan telefon sahibine teslim edildi.

PARKTA ESRARLA YAKALANDILAR
Cevherizade Mahallesi Bulun 1 Sokaktaki Park İçerisinde görülen A.K. ve M.K. adlı gençlerin üzerinde yapılan üst aramasında 1,5 gram esrar maddesi ele geçirildi. Esrar içen 2 genç gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

BAŞINI DUVARA VURDU
Dernek Mahallesi Erenler Sokakta oturan M.V. (26) adlı şahıs bunalıma girerek kafasını duvara vurmak suretiyle yaralandı. Tedavi edilen şahıs şikayetçi olmadı.

KONTÖR DOLANDIRICILIĞI
Polise müracaatta bulunan S.S: (24) adlı genç kadın; 0537 775 …. numaralı telefondan “değerli abonemiz pepsi yaşatır seni başlatmış olduğu pepsi çekilişi kampanyası sonucunda hattınız para ödülü kazanmıştır bilgi işlem için 0534 208 …. arayın pepsi “ yazılı mesaj geldiğini, bahse konu hattı aradığını, tanımadığı bir şahsın gerekli işlemler için kontör istediğini, toplam 500 kontör gönderdiğini, daha sonradan dolandırıldığını anladığını beyanla şikayette bulundu.

KÜÇÜK YAŞTA KIZ ÇOCUĞUNU ZORLA ALIKOYMA
İlimizde meydana gelen olay neticesi ifadesi alınan F.D. (38) adlı kadın mağdurların oğlu Y.T. ve kızı D.T. olduğunu, kızının M.Ş. ve A.T. adlı şüpheliler tarafından zorla tutulduğunu öğrendiğini, oğlunun ise yine şüpheliler tarafından darp edildiğini, 0537 439 …. numaralı hattan kendisine tehdit içerikli mesajlar geldiğini beyanla şüphelilerden şikayetçi oldu. Kayıp kız aranırken kaçan şahıslarda aranıyor.

İKAMETTEN HIRSIZLIK
Zafer mahallesi 12. Sokakta bulunan ikametine yaklaşık bir aydır il dışında olması nedeniyle geldiğinde balkon kapısının açık olarak gördüğünü, yaptığı kontrollerde 2 adet altın yüzük, 3 adet altın küpenin olmadığını fark eden G.B. (49) adlı şahıs polise başvurdu.

ŞÜPHELİ BEBEK ÖLÜMÜ
Tandoğan Mahallesi. 15 sokakta meydana gelen bebeğin ölüm olayı ile ilgili ifadeleri alınan G.A: adlı kadın ile eşi N.A. adlı şahıs, ölen Y.K. adlı 3 günlük bebeğin oğulları olduğunu, 11.08.2009 günü doğduğunu, 13.08.2009 günü saat: 14.00 sıralarında nefes alamadığını fark ettiklerini ve Devlet Hastanesine getirdiklerini, oğullarının hastaneye gelmeden EKS olduğunu öğrendiklerini, olay ile ilgili olarak kusurlarının bulunmadığını ve şikayetçi olmadıklarını beyan ederken, anne ve baba alınan ifadelerinin ardından C.Savcısının talimatı gereği salıverildiler.

DOLANDIRICILIĞA TEŞEBBÜS
Polise müracaatta bulunan Ş.T. (39) adlı kadın 0532 901 …. numaralı telefondan kendisine ”Tebrikler! 250 kontör puan kazandınız ücretsiz 755 …. Speak-Turkcell kontör hattını arayın özel saatini almayı unutmayın..“ içerikli mesaj geldiğini, bahse konu numarayı aradığını, telefonu açan şahısların kredi kartı numarasını istediğini, kendisinin de vermediğini, bu nedenle dolandırıcılığa teşebbüste bulunan kimliği belirsiz şahıstan şikayetçi olduğunu bildirdi.

KAYISI HIRSIZLARI YAKALANDI
Sancaktar Mezarlığında gelen bir ihbarı değerlendiren Polis M.H. (17) ve H.D. (16) adlı şüphelileri mezarlıkta yerde çuval içerisinde 30-35 kg ağırlığında kayısı ile yakaladı. Şüpheliler yaşı küçük olduğu için Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edilirken, gözaltına alınan şüpheliler mevcutlu olarak adli mercilere sevk edildi.Bu arada küçük şahısların üzerinde 3-4 gramda esrar bulundu.

ZORLA KAÇIRILAN KIZ POLİSE KAÇTI
Çarmuzu mahallesi 1 sokakta polise başvuran N.Y. (21) adlı genç kız, 12.08.2009 günü M.Ö. (21) adlı şahıs tarafından kaçırıldığını, Çarmuzu mahallesinde tutulduğunu, bir fırsatını bulup belirtilen ikametten kaçtığını, olay ile ilgili olarak M.Ö. adlı şahıs ile M.Ö.(35) adlı kadın ile kaçırılmasına yardım eden M.K., T.K. adlı diğer şüphelilerden şikayetçi olduğunu bildirdi. Yakalanan şüpheliler gözaltına alındı.

ÇAVUŞOĞLU'NDA YANGIN
Çavuşoğlu Mahallesi Site Sokakta bulunan E.Ç. ve D.E. adlı şahısların ikametinde sebebi belli olmayan bir nedenden dolayı çıkan yangın itfaiye ekibi tarafından söndürüldü. Yangın maddi hasara neden oldu

MOTOSİKLET HIRSIZLIĞI
Çarmuzu Yolu Aslanlar Market Karşısında çalınan 44 .. 968 plaka sayılı motosikleti daha önceden çalınan F.Ö. (41) adlı şahıs motosikletini oto parkta gördüğünü ve yanına gittiğini, kendisini motosikletin sahibi olarak tanıtan T.P. isimli şahıstan şikayetçi olurken yakalanan T.P. ise motosikleti S.U.'dan aldığını bildirdi.

OTOBÜSTE ÇANTASINI ÇALDIRDI
Sıtmapınarı Mevkii İnönü Caddesi üzerinde bulunan otobüs duraklarında otobüse binen ve çarşı merkezinde bulunan durağa geldiğinde içerisinde adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı, bankamatik kartı, anahtarı ve 2.150 TL parasının bulunduğu siyah renkli el çantasını çaldıran M.A. adlı şahıs polise başvurdu.

BİLİŞİM SUÇLULARI YAKALANDI
Malatya Cumghuriyet Başsavcılığına şikayet dilekçesi ile müracaatta bulunan D.C. (20) adlı genç kız ifadesinde, Facebook isimli siteye bir şahısın fotoğrafını yapıştırmak suretiyle duygu****@hotmail.com olarak sayfa açtığını ve tanıdıkları kişilerle gerçek D. C. olarak konuştuğunu, kendi ismine siteyi açan şahıstan davacı ve şikayetçi olduğunu bildirdi. Bunun üzerine M.B. (36) ve V.D. (24) adlı şüpheliler yakalanırken, şüpheli M.B. olayla ilgilisinin bulunmadığını ifade ederken, şüpheli V.D.'ın olayla ilgili ifadesi alındı.

İŞYERLERİNDE DOLANDIRICILIK İDDİASI
Zaviye Mahallesi Tevfik Temelli Caddesinde polise başvuran V.K., D.Y. ve O.A. adlı esnaflar, İ.Y.E. adlı şüphelinin iş yerlerine gelerek kimlik bırakma karşılığı borç para aldığını ancak geri ödemediğini beyanla şikayetçi oldular. Ancak daha sonra vermiş oldukları ek ifadelerinde, şüphelinin paralarını ödediğini bu nedenle şikayetlerini geri aldıklarını beyan ettiler. Olayla ilgili olarak şüphelinin ifadesi alındı.

OTODAN HIRSIZLIK
Niyazi Mısri Caddesinde 34 .. 6726 plakalı otosunu park eden Y.A. (25) adlı kadın 15 dakika sonra otosunun yanına gelmiş geldiğinde oto içerisinde bulunan çantasının olmadığını görünce polise başvurdu. Çalınan çantanın içerisinde, 4 adet kredi kartı, nüfus cüzdanı ve 2 adet cep telefonunun bulunduğu bildirildi.

ARGUVAN'DA 2 KİŞİ TUTUKLANDI
Arguvan İnönü Caddesi Üzerinde S.K. (44) ve M.K. (20) adlı şahıslar, alacak davası nedeniyle tartıştıkları Y.A. (29) ve D.A. (31) adlı şahıslar tarafından darp edildiler. Yaralılar tedavi edilirken yakalanan Y.A. ve D.A. adlı şüpheliler çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklandı.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 595
Bu Ay : 4039
Toplam : 4039

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom