ABD Garanti Verirse

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin garanti vermesi halinde Hamas'ın durmaya hazır olduğunu söyledi.

ABD Garanti Verirse Dünya

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye saldırısını değerlendirmek ve bir dizi temaslarda bulunmak için Mısır'a gitti. Erdoğan, Mısır'a hareketi öncesi İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı yaptı. Erdoğan, "Türkiye, saldırıların durması için Hamas'a baskı yapsın" sözlerine cevap verdi. Başbakan Erdoğan, ABD'nin garanti vermesi halinde Hamas'ın durmaya hazır olduğunu söyledi. 

İsrail'in saldırısı sonrası Gazze'de 40'a yakın kişinin hayatını kaybettiğini dile getiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "İsrail 3 tane ölüsüyle dünyayı ayağa kaldırıyor. Ateşkesi bozan İsrail" şeklinde konuştu. 

Başbakan Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye saldırısıyla ilgili ABD Başkanı Barack Obama'yla görüşmeye devam edeceklerini de söyledi. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kahire Havalimanı'nda Mısır Başbakanı Hişam Kandil tarafından devlet töreniyle karşılanacak. 

Mısır ziyaretinde Erdoğan, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile de bir araya gelecek. Başbakan Erdoğan, Mısır temasları çerçevesinde Kahire Üniversitesi'nde konuşma yapacak. Başbakan'ın Türkiye-Mısır Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi Toplantısı'nın ardından Mısır Başbakanı Hişam Kandil'le ortak basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. 

Başbakan Erdoğan'ın temaslarında ana gündem maddesinin İsrail'in Gazze'ye yönelik operasyonu olacak. Erdoğan, Gazze'ye ise bu aşamada gitmeyeceğini açıklamıştı.

iha.com.tr 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 300
Bu Ay : 1829
Toplam : 1829

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom