Çanakkale'ye Cumhuriyet Gezisi

Malatya’dan 2. grup olarak 40 öğrenci, Cumhuriyet gezileri kapsamında Çanakkale'ye uğurlandı.

Çanakkale'ye Cumhuriyet Gezisi Malatya Kültür-Sanat

Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yapılan uğurlama töreninde, öğrencilerin gezisiyle ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurettin Şahin, “ İlimizden daha öncede 40 öğrencimiz Cumhuriyet gezisine katılmıştı. 2 grup olan bu öğrencilerimizde ülkemizin kurtuluş mücadelesinin verildiği illerimize gidecekler.

Destanların yazıldığı Cumhuriyet tarihimizin en önemli sayfalarının yazıldığı eşsiz kahramanlıkların yaşandığı kurtuluş savaşımızın gerçekleştiği yerleri gezip görerek yaşayacaklar. Eğitimin vazgeçilmez unsuru olan gezerek görerek öğrenmek işlevini de yerine getirmiş olacaklar.

Bakanlığımızın bu güzel uygulaması birkaç yıldır devam ediyor. Umarım heyecanlarına değecek bir gezi olur” ifadelerini kullandı.

Şahin, otobüsün Sivas, güzergahından başlanıp Ankara ve son olarak Çanakkale gezisi yapılacağını ve 21 kasım günü dönüleceğini kaydetti.

Geziye katılan öğrencilerden Sibel şahin, ilk kez böyle bir geziye katıldığı için heyecanlı olduğunu ifade ederken, Memiş Yoldaş isimli öğrenci de, özellikle Çanakkale şehitliği’ni görevek olmalarının önemini anlattı.

Deniz Önal isimli öğrenci de, Cumhuriyet gezileri kapsamında birçok yeri görme imkanı bulacakları için bu geziyi düzenleyenlere teşekkür etti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom