Allah Türkiye'den Razı Olsun

Muhalifler tarafından yaralanan ve yine muhalifler tarafından Türkiye’ye getirilen Esad askeri İhlas Haber Ajansına konuştu.

Allah Türkiye'den Razı Olsun Dünya

Türkiye’nin en uzun sınır hattına sahip olan Şanlıurfa son zamanlarda Suriye’den gelen Esad askerlerine bile yardım yapmaya başladı.Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine sıfır noktada bulunan Resul ayn bölgesinin Esad askerleri tarafından alınmasının ardından Esad güçleri tarafından yoğun uçak bombardımana tutulmuş saldırılar sonucunda çok sayıda vatandaşlar yaralanmış ve bazıları hayatını kaybetmişti.

Yaşanan saldırılar sonucunda yaralanan sivil vatandaşların ve muhaliflerin yanı sıra çatışmalar esnasında yaralanan Esad askerleri bile Türkiye’ye getirilerek tedavi altına alınmaya başladı.Ceylanpınar Devlet Hastanesinde yaralı olarak tedavi altına alınan Esad askeri yaşanan olaylardan dolayı mutsuz olduğunu ve pişmanlık duyduğunu ifade etti.

Esad askeri ;’’Yaptıklarımdan ötürü çok pişmanım. Bir daha ülkeme dönmek istemiyorum. Eğer dönersem de askeri birliğime gitmem. Allah Türkiye’den razı olsun bize sahip çıktı ayırt etmedi ve tedavi altına aldı. Doktorlar her daim gelip kontrol ediyor bizi. Çok iyi şartlarda bizi tedavi ediyorlar" dedi.

Askerlik sürecince savaşa zorla Esad tarafından sürüklendiğini belirten Esad askeri bizi tehdit ediyorlar zorunlu olarak savaşmamızı istiyorlar yoksa bizi öldürmekle tehdit ediyorlar dedi.

Öte yandan yaklaşık bir haftadır Resul ayn bölgesinden 2 Esad askerinin Türkiye’de tedavi gördüğü öğrenildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 41
Bu Ay : 776
Toplam : 776

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom