Büyümezseniz Küçük Kalırsınız

Malatya İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, "Büyümezseniz küçük kalırsınız. Gelecekteki Türkiye'de ufkunuz daralır ve dünya ile yarışamazsınız" dedi.

Büyümezseniz Küçük Kalırsınız Malatya Haber

Büyükşehir yasa tasarısının 12 Kasım’da TBMM'de kabul edilerek yasalaşmasının ardından Malatya’nın da içinde yer aldığı 13 ilin büyükşehir olmasını değerlendiren İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, Malatya’nın böylece önünün açılmış olduğunu vurguladı.

Malatya’nın da 13 il arasında olmasından dolayı mutlu olduklarını anlatan
Şavata, şöyle konuştu: "Çünkü, büyümezseniz küçük kalırsınız. Gelecekteki Türkiye'deki ufkunuz daralır ve dünya ile yarışamazsınız. Özellikle büyük şehir olmakla beraber yasada bazı değişlik yapılıyor. İl genel ve il özel idare meclisi kapatılıyor.

Dört yıldır sıkıntımız vardı. Çünkü seçilen kişiler de bizden hizmet bekliyordu. Bazı konular bizi sıkıntıya yoktu. Belediye gibi bizden hizmet bekleniyor."

Malatya basını sayesinde zaman zaman sıkıntıları dile getirdiklerini anlatan Şavata, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz, Ankara’daki toplantılarda 'Ya bizi kapatın ya da bizi kırsalda da belediye yapın' dedik.

Atanmışlar ile seçilmişler arasında fark var. Atanmış atayanları için hizmet yapar, seçilen de kendisini seçenlere hizmet yapmak ister ancak bazı durumlarda eliniz kolunuz bağlı kalıyor. Kısacası, bu tür sıkıntıların ortadan kalkması bakımından da büyük şehir önemlidir." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 949
Bu Ay : 2531
Toplam : 2531

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom