Sınırda Sular Durulmuyor

Esad güçlerinin Suriye'nin Rasulayn kentini son iki günde 6 kez bombalamasının ardından, bölgedeki çatışmalar sürüyor. Bölgedeki tahıl depolarında top ve uçak bombaları nedeniyle çıkan yangın devam ediyor.

Sınırda Sular Durulmuyor Dünya

Rasulayn kentini ele geçiren muhalif güçlerin kentin hemen dışında bulunan Asfar Nacar karakolu bölgesinde gece başlayan şiddetli çatışmalar, sabah saatlerinden itibaren de devam etti. Esad güçlerine bağlı bir helikopterin bölgedeki askerlere havadan gıda atarak keşif yaptığı yerde tahıl depolarında uçakların bombalaması ve top atışları nedeniyle çıkan yangın ise devam ediyor.

Muhaliflerin Asfar Nacar karakolunu ele geçirmek için mevzi yaptıkları tahıl depoları, yapılan top ve havan atışları ile birlikte uçaklardan bırakılan bombalar nedeniyle büyük zarar gördü. Bölgenin tahıl depolarından birisi olan noktadan sürekli dumanlar yükseliyor.

Bu arada, Esad güçlerinin bölgedeki içme suyu şebekesine zehir koymuş olabileceği ihtimali üzerine, muhalifler Suriyelileri suları içmemeleri konusunda uyarıyor. Öte yandan, muhalif güçlerin ele geçirmek istediği Asfar Nacar karakolunda çatışmalar esnasında teslim olmak isteyen Suriyeli askerlerin ise, Esad'a bağlı askerler tarafından öldürüldüğü ve sayılarının yaklaşık 30 olduğu iddia ediliyor. Karakolun çevresinde son 3 günden beri şiddetli çatışmalar yaşanırken, çatışmalar Ceylanpınarlılar tarafından çıplak gözle izlenebiliyor.

Sınıra sıfır noktada meydana gelen çatışmalar nedeniyle hudut birlikleri sürekli olarak tel örgü çevresinde zırhlı araçlarla devriye yaparken, sınırdaki tansiyonun artması dolayısıyla çok sayıda Ceylanpınarlı ailenin ilçeyi terk ettiği, yine çok sayıda esnafın ise kepenk açmadığı ifade ediliyor. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 119
Bu Ay : 1687
Toplam : 1687

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom