TBMM, Kavga İçin Değildir

Millet Partisi (MP) Malatya İl Başkanı Sait Korkut, "TBMM’de kavga etmek için değil, milletin sorunlarını çözmek için oradasınız" dedi.

TBMM, Kavga İçin Değildir Malatya Siyaset

İl binasında basın açıklaması yapan MP Malatya İl Başkanı Sait Korkut, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kürsüde politika yapmak, her ağzına geleni söylemek midir" diye sorarak, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Muharrem İnce'yi eleştirdi.

"Bir ülkenin Başbakanına canın cehenneme diyemesin. Bu tür söylemlere biz karşıyız" diyen Sait Korkut, "Bunların ağzından çıkan sözleri kulakları duymuyor mu? CHP, AKP ve MHP hazine yardımı alan partilerdir. Resmi kurumlardan hiçbir farkları yoktur. Bu partiler, mevcut yönetimlerinin üzerine kayıtlı şirketler değildir. Çünkü vatandaşların ödediği paralarla finanse oluyor bu partiler" ifadelerini kullandı.

MP'nin 40 yıl önce kurulduğunu hatırlatan Korkut, "'Milli Mücadele' hareketinde yer aldım. 28 yıldır Millet Partisi içindeyim. Son 6 yıldır il başkanı görevinde bulunuyorum. Ancak siyasette klasik anlamda başarılı olamadık. Milletvekili olmadık, belediye başkanı olamadık.

Bunu da dert etmedik. Yarın yüz yüze bakacağız diye, hiçbir partiye incitici ifadeler bulunmadık. Cumhuriyet Halk Partisi bizden daha çok milletvekili çıkarabilir. Ama muhalefet olamadı. AK Parti'nin karşısında iyi bir muhalefet yapamıyorlar. TBMM’deki milletvekilleri, sokaktaki çocuklar gibi kavga etmek için mi orada bulunuyorsunuz? Milletin sorunlarını çözmek için oradasınız" şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 836
Bu Ay : 1459
Toplam : 1459

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom