CHP İlçe Danışma Kurulu Toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Arguvan İlçe Örgütü'nün danışma kurulu toplantısında Büyükşehir Yasa Tasarısı da görüşüldü.

CHP İlçe Danışma Kurulu Toplantısı Malatya Siyaset

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan ile İl ve ilçe yöneticileri ile danışma kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda, yerel ve genel konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Arguvan İlçe Başkanı Hasan Yücel, uzun yıllar aradan sonra ilçe danışma kurulu toplantısını gerçekleştirdiklerini belirterek katılımcılara teşekkürlerini iletti.
Daha sonra söz alan CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise, “İl danışma kurulu toplantısının ardından, ilçe danışma kurulu toplantılarımıza devam ediyoruz. Danışma kurulu toplantılarıyla özgürce tartışılan ortamlar hazırlıyor. Bu nedenle bu toplantıları çok önemsiyoruz” dedi.

Kiraz, il örgütü olarak yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi vererek, “Belde belediyelerinin kapanmasına karşı çıktık. 39 beldede referandum gerçekleştirdik. Belde halkının yüzde 95’i belediyelerinin kapanmasına karşı çıkıyor. Halka rağmen siyaset yapanlar, halkın tokadını yiyecekler. 29 Ekim’de halkın Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamasına yasak koyanlara tüm Türkiye’de olduğu gibi biz de Malatya’da gerekli cevabı verdik. Büyük bir coşkulu bir kalabalıkla Atatürk Anıtı'na çelenk sunup Cumhuriyet'e ilelebet sahip çıkacağımızı haykırdık” dedi.

Danışma kurulu toplantısında son konuşmayı CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba yaptı. Ağbaba, “Meclis'te görüşülen Büyükşehir Yasası bir yıkım yasasıdır” iddiasında bulunup, “Sanki Büyükşehir Yasası değil, büyük haksızlık yasası. Bir gece yarısı operasyonuyla Meclis'e getirilen yasa, hiç kimseden görüş alınmadan, vekillerin bile haberi olmadan apar topar önümüze konuldu. İlçeleri , belediyeleri bölüyorlar, parçalıyorlar ki yeni belediye kazansınlar.

Hani nerede sizin adaletiniz? Daha çok belediye başkanlığı alabilmek için çevirmedikleri numara kalmadı. Bakın şimdi Malatya sizce büyükşehir olmaya hazır mı? Yüzlerce sorunla boğuşan Malatya, bütün şehir olduktan sonra daha derin sorunları ortaya koyacaktır. Biz Büyükşehir Yasası'nın bu şekilde çıkarılmasına, yüzlerce yıllık tarihi olan beldelerin kapatılmasına karşıyız” ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 615
Bu Ay : 5505
Toplam : 5505

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom