Avrupa'da vahşet tırmanıyor!

Avrupa'dan ardı ardına Müslümanlara yönelik cinayet haberleri geliyor. Son 2 ayda Almanya, Hollanda ve Belçika'da 2 Müslüman kadın ve 1 erkek...

Avrupa'da vahşet tırmanıyor! Dünya

Avrupa'da İslam düşmanlığı had safhaya ulaştı. Hemen her gün bir Avrupa ülkesinden Müslümanlara saldırı haberi gelmeye devam ediyor. Almanya'da Merve, Hollanda'da Arzu katliamlarından sonra şimdi de Belçika'da Mikail isimli bir genç gardiyanlar tarafından kimliği nedeniyle dövülerek öldürüldü. Mikail isimli gencin Cuma namazı çıkışında polisin bir sorusuna cevap vermediği için gözaltına alındığı öğrenildi.

Diğer taraftan Vakit'in haberine göre Almanya, Avrupa'nın en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olan İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları'na da terörist damgası vurdu. Almanya'nın Bavyera Eyaleti Anayasayı Koruma Dairesi ayrıca İslam'ı da terörizm ile eşdeğer tutarak Batı'nın gerçek yüzünü göstermiş oldu.

Son olarak Belçika'da Türkiyeli Mikail Tekin'i gözaltında döverek öldürdüler

Her fırsatta Türkiye'ye insan hakları konusunda ders vermeye çalışan ama teröristleri beslemekten de çekinmeyen Belçika'da bir Türkiyeli, cezaevinde dayak ve işkence sırasında öldü. Charleroi kentinde Cuma günü gözaltına alınan Türkiye vatandaşı Mikail Tekin (32) esrarengiz şekilde öldü. Tekin'in ölüm nedeni netlik kazanmazken, olaya karışan gardiyanlar sorguya alındı. Tekin'in önce kalp krizinden öldüğü iddia edilirken, boğazında yemek kalıntıları bulunması üzerine ailesine yemek yerken boğularak öldüğü bildirildi. Mikail Tekin'in kardeşi Cebrail Tekin, abisinin dövüldüğünü ve haksız yere hapse atıldığını söylerken, "Ağabeyim Mikail, Cuma namazı sonrası bir tanıdığının aracına ceza yazan trafik polisine şahsın camide olduğunu ve birazdan çıkacağını hatırlatmış. Sinirlenen memur la tartışmışlar. Bunun üzerine nezarete alınan ağabeyimin ertesi gün ölüm haberini aldık. Abim polisler tarafından götürülmeden önce yanındaki arkadaşlarına, 'Bana bir şeyler olabilir, polis arabalarının plakalarını alın' diyerek, sanki başına gelebilecekleri tahmin etmiş" dedi.

Mikail'in dövülerek ve boğularak öldürüldüğünü belirten baba Tekin, cinayete tanık olan hapishanedeki diğer mahkumların gardiyanlara karşı eylem yaptığını, gardiyanların ise savcı tarafından sorgulanan 3 cinayet zanlısı arkadaşlarına destek için hapishane önünde toplanarak adeta tahrikte bulunduklarını söyledi. Tekin, hapishanede, son 5 yılda birçok yabancı kökenlinin intihar süsü verilerek ya da ilaçla öldürüldüğünü kaydetti. Katledilen Mikail Tekin'in, 1,5 yıl önce Charleroi'deki bir yangında, itfaiyecilerin cesaret edemediği bir ortamda, evde yanmak üzere olan 80 yaşındaki bir kadını kurtardığı için Charleroi belediye başkanınca ödüllendirildiği öğrenildi. Olayı doğrulayan komşu Saint Hulie Pienette de Mikail gibi, herkese elinden geldiğince yardım etmeye çalışan birinin hapishaneye gönderilmesine ve burada katledilmesine anlam veremediğini söyledi. Yakınları, Mikail'in, mahallesinde uyuşturucu kullanan gençleri de ikaz ederek onları faydalı işler yapmaya yönlendirdiğini anlattı.

CİNAYETİ BELGELEDİ, TBMM DEVREYE GİRDİ

Hemşire olarak çalışan ve Mikail'in halasının kızı olan Selvihan Karasu ise, yaşananları ırkçılığa bağladı. Gardiyanların aksi yöndeki uyarılarına rağmen Mikail'in cesedinin fotoğraflarını çekerek bir anlamda cinayeti belgeleyen Karasu, oldukça beyaz bir tene sahip olan Mikail'in morarmış yüzünü gördüğünde tanıyamadığını belirterek, bileklerindeki izlerden, ellerinin bağlı olduğu anlaşılan Mikail'in sırtındaki ve kafasındaki morluklarla ağız, burun ve kulaklarındaki kanın darp ve boğulmayı işaret ettiğini kaydetti. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül de Belçika'da bir Türk mahkûmun cezaevinde "fiziksel şiddet görerek öldüğü" iddialarıyla ilgili Belçika Parlamentosu'ndan bilgi istedi. Alınan bilgiye göre, Üskül, olayla ilgili muadili Belçika Parlamentosu Adalet Komisyonu Başkanı'na, Dışişleri Bakanlığı kanalıyla bir yazı gönderdi.

İş Kadını Arzu Erbaş Katledilmişti

Önceki gün ise, sahibi olduğu kreş çıkışında uğradığı bıçaklı saldırı sonucu Türkiyeli iş kadını Arzu Erbaş katledilmişti. Amsterdam'da başarılı bir iş kadını olarak tanınan, iki çocuk annesi 33 yaşındaki Arzu Erbaş, 12 yerinden bıçaklanmıştı.

Merve Eş-Şerbini isimli Mısırlı Müslüman genç bir kadın da geçtiğimiz ay İslam düşmanı bir faşistin saldırısına uğrayarak mahkeme salonunda şehit edilmişti. Merve'ye ve başörtüsüne saldıran İslam düşmanları hakkında dava açan Merve Eş-Şerbini 1 Temmuz 2009 tarihinde Dresden Mahkeme Salonunda Alman faşistler tarafından 3 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde şehit edilmişti. 3 aylık hamile olan Merve'nin ardından Alman medyası da karışmıştı.

İSLAM'I TERÖRİZM İLE EŞDEĞER TUTTULAR

Diğer taraftan Almanya, Avrupa'nın en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olan İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları'na da terörist damgası vurdu. Almanya'nın Bavyera Eyaleti Anayasayı Koruma Dairesi ayrıca İslam'ı da terörizm ile eşdeğer tutarak Batı'nın gerçek yüzünü ortaya çıkartmış oldu. Bavyera Eyaleti İçişleri Bakanı Joachim Herrmann ve Anayasayı Koruma Dairesi Başkanı Burkhard Körner tarafından açıklanan suç raporunda, "İki büyük radikal dernek olan IGD ve IGMG'de geçen aylar içinde suç faaliyetlerine iştirak ettikleri yönünde belirtiler ortaya çıktı. Bu derneklerin uluslararası terörizmi destekledikleri şüphesi de var. Bu şüpheler doğru çıkarsa, şiddet yanlısı olmayan İslamcılık da terörizm için bir besin kaynağı oluşturabilir. Ayrıca İslamcıların çifte strateji izledikleri de bir kez daha doğrulanmış olacaktır. Dışarıya karşı açık, hoşgörülü ve diyaloğa hazır görünüyorlar. Böylece kamuoyunu gerçek niyetleri konusunda aldatıyorlar" görüşleri ileri sürüldü.

HAPİSHANE ÖNÜNDE GÖSTERİLER SÜRÜYOR

Savcılık, hafta sonu yapılan otopsi sonunda, Mikail Tekin'in ölüm sebebinin "fiziksel şiddet" olduğunun belirlendiğini, Tekin'in vücudunda şiddetten kaynaklanan yara izleri bulunduğunu açıklamış ve 3 gardiyanı sorguya almıştı. Jamioulx hapishanesinin gardiyanları, 3 arkadaşlarının sorguya çekilmesi üzerine grev hareketi başlattı. Gardiyanların Mikail cinayetinin zanlısı 3 arkadaşlarının savcı tarafından sorgulanmasını ve görevlerinden açığa alınmalarını protesto için hapishane önünde eylem yapmalarına isyan eden Mikail'in yakınları ile Belçikalı komşuları ve arkadaşları da hapishane önünde toplanmak istedi. Polis hapishanenin birkaç yüz metre ilerisinde barikat kurarak, kalabalığın hapishane önüne ulaşmasını engellemeye çalıştı. Mikail'in yakınlarının ısrarı üzerine hapishaneyle konuşarak gardiyanların içeri girmelerini sağlayan polis, daha sonra barikatı kaldırdı. Hapishane önünde toplanan Mikail'in yakınları ve arkadaşları, ellerinde içerideki cinayeti adeta belgeleyen fotoğraflarla adalet isteklerini haykırdılar.

Belçika'da dövülerek öldürülen Mikail Tekin'in kardeşi Cebrail Tekin, abisinin dövüldüğünü ve haksız yere hapse atıldığını söyledi. Tekin, "Ağabeyim Mikail, Cuma namazı sonrası bir tanıdığının aracına ceza yazan trafik polisine şahsın camide olduğunu ve birazdan çıkacağını hatırlatmış. Sinirlenen memurla tartışmışlar. Bunun üzerine nezarete alınan ağabeyimin ertesi gün ölüm haberini aldık" dedi.

BELÇİKA'DAN SKANDAL KARAR

Belçika'nın Jamioulx hapishanesinde geçen cumartesi günü hayatını kaybeden Mikail Tekin olayına tepkiler devam ederken, Savcılık tarafından sorgulanan 3 gardiyanın serbest bırakıldığı, herhangi bir suçlamaya veya disiplin cezasına hedef olmadıkları bildirildi.

Türkiye vatandaşı Tekin (31), geçen cuma günü, cuma namazı çıkışında polis memurlarıyla bir tartışma çerçevesinde gözaltına alınmış, bilinen sağlık sorunlarına rağmen, henüz net olarak açıklanmayan gerekçelerle adli bir karar olmadan doğrudan hapishaneye kapatılmıştı.

Hapishane yönetimi, ertesi gün, Tekin'in ailesini arayarak, "yemek yerken boğulduğunu ve öldüğünü" bildirmiş, cesedin bir an önce teslim alınmasını istemişti.

Ailenin ve hapishanedeki şahit mahkumların tepkileri üzerine Savcılık olaya el koymuş, pazar günü yapılan otopside, Tekin'nin "fiziksel şiddet" nedeniyle öldüğü anlaşılmış ve açıklanmıştı.

Savcılık, olayla ilgili 3 gardiyanı sorgu altına almış, hapishanenin diğer gardiyanları, arkadaşlarına destek amacıyla grev hareketi başlatmıştı.

Grev hareketinin son bulması, gözaltındaki gardiyanların hiçbir suçlama veya disiplin cezasına hedef olmadan salıverilmelerinin ardından tartışma ve tepkiler devam ediyor.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 952
Bu Ay : 4750
Toplam : 4750

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom