16 Dr. ve Sağlık Görevlisi Sevkedildi

Malatya’da sahte rapor ve reçete yazdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 16 doktor ve sağlık görevlisi adliyeye çıkarıldılar.

16 Dr. ve Sağlık Görevlisi Sevkedildi Malatya Asayiş

Emniyet Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Emniyet Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda ve 2011/11141 sayılı soruşturma kapsamında, 2009 ve 2010 yılları arasında, “(TCK.158) Nitelikli Dolandırıcılık ve (TCK.204) Resmi Belgede Sahtecilik” suçlarına yönelik olarak bir çalışma başlatılmıştır.

Yapılan bu çalışmalar neticesinde; usulsüz reçete ve rapor düzenleyerek kamuyu zarara uğrattığı iddia edilen; Malatya'da 12, Amasya'da 1, Ankara'da 1, Diyarbakır'da 1 ve Van'da 1 olmak üzere toplam 16 şahıs, gerçekleştirilen operasyon kapsamında yakalanarak gözaltına alınmıştır. Haklarında adli işlem başlatılan söz konusu şahıslar, adli makamlara sevk edildiler.

Yapılan yargılama sonucunda tutuksuz bırakılmak üzere serbest bırakıldı.

Malatya Tabip Odası Başkanı Doktor Ali Yalçın, 16 sağlık görevlisinin gözaltına alınmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Yargıya intikal etmiş bu süreç, daha şık bir şekilde yürütülebilecek iken, gözaltı şekilleri bizleri üzmüştür” dedi.

Tabip Odası’nda doktorlarla birlikte basın açıklaması yapan Tabip Odası Başkanı Doktor Ali Yalçın, usulsüz reçete ve rapor düzenleyerek kamuyu zarara uğrattığı iddia edilen çeşitli illerdeki 16 şahsın gözaltına alınmasını değerlendirdi. Yalçın, sağlık çalışanlarının teröristlerin hücre evlerine baskın yapılırcasına şafak operasyonu ile gözaltına alındığını iddia ederek, “Gözaltına alınış şekilleri, mesleki kamuoyunda infiale sebep olmuştur. Yargıya intikal etmiş bu süreç, daha şık bir şekilde yürütülebilecek iken, gözaltılar bu şekilde gerçekleşmiştir. Mağdur konumundaki meslektaşlarımızın ve yakınlarının yanında olduk” diye konuştu.

Adaletin kısa sürede tecelli edeceğine inançlarının tam olduğunu söyleyen Ali Yalçın, konunun yakın takipçisi olacaklarını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 497
Bu Ay : 3941
Toplam : 3941

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom