Kilit Taşı Fabrikası Törenle Açıldı

Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi Beton Elemanları Kilit Taşı Fabrikası, düzenlenen törenle açıldı.

Kilit Taşı Fabrikası Törenle Açıldı Malatya Ekonomi

Yeşiltepe Nakliyatçılar Sitesi arka kısmında açılışı gerçekleştirilen Beton Elemanları Kilit Taşı Fabrikası açılışına, Vali Vasip Şahin, Belediye başkanı Ahmet çakır, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Erkoç, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Müftü Hacı Yusuf Gül, AK Parti il başkanı Bülent Tüfenkçi, Esenlik Şirketi Genel Müdürü Hulusi Boyraz, belediye başkan yardımcıları, bazı daire müdürleri, bazı belediye başkanları, mesleki teşekkül ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Esenlik yetkili ev çalışanları katıldı.

Açılışta konuşan Vali Vasip Şahin, “Malatyamız şantiye gibi. İnşallah kısa zamanda şantiyeler ortadan kalkıp, hizmetler tam olarak ortaya çıktığında kıymetini daha fazla anlayıp, güzellikleri göreceğiz” ifadelerini kullandı.

20 yıl önce Pütürge ilçe kaymakamlığı yaptığını hatırlatan vali şahin, “20 yılda Malatya çok çok mesafeler kat etti. Belki sizler, içinde yaşayanlar bu fazla fark edemiyor ama, şehirde gözle görülür birçok gelişmeler var” diyerek, Malatya’nın daha iyi noktalara gelmesi için el birliği içinde çalıştıklarını söyledi.

Vali Şahin, Esenlik’in yaygın kaliteli hizmetlerini devam ettirmesini beklediklerini kaydetti.
Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, yaşanabilir bir meydana getirmek için çaba gösterdiklerini dile getirip, kısa, orta ve uzun vadeli programlarla hizmetler yaptıklarını söyledi.

Esenlik’in Malatya halkının sahiplendiğini söyleyen Başkan çakır, Esenlik sadece ticari bir kuruluş değil, Malatya’nın sosyal ihtiyaçlarını da karşılayan bir kuruluş haline gelmiştir” dedi. Marketçilikten beton elemanlarına, temizlikten soğuk hava deposuna , konut üretmekten işletmeciliğe kadar birçok alanda iştigal eden Esenlik’in Beton Elemanları Kilit Taşı Fabrikası ile de belediyenin alt ve üst yapı ihtiyaçlarını karşıladığını aktaran Başkan çakır, şehrin değişim ve dönüşüm çalışmalarına Esenlik’in büyük katkı sunduğunu vurguladı.

Esenlik Şirketi Genel Müdürü Hulusi Boyraz ise, belediyenin ihtiyaç hissettiği çokça kullandığı gereçleri ürettiklerini, aynı zamanda başka belediyelere de üretilenleri sattıklarını ifade edip, burasını 5 üniteli hale getirdiklerini bildirdi. Günde bin metrekare üretim yaptıklarını bildiren Boyraz, bölgenin en büyük taş fabrikası olduğunu vurguladı.

Konuşmalardan sonra Müftü Hacı Yusuf Gül’ün duası ve kurdele kesilmesinden sonra Beton Elemanları Kilit Taşı Fabrikası açılırken, yetkililer, üretim bölgesini gezip bilgi aldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 867
Bu Ay : 2435
Toplam : 2435

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom