Üst Geçitlere Dekoraktif Aydınlatmalar

Malatya Belediyesi tarafından, çevre yoluna yapılan 2 adet yaya üst geçidinin dekoratif aydınlatma çalışmaları gerçekleştirildi.

Üst Geçitlere Dekoraktif Aydınlatmalar Malatya Haber

91.000 Dev Öğrenci İlköğretim Okulu arkası ve Sancaktar Mezarlığı ile Aslantepe Caddesi arasında yapılan 2 adet yaya üst geçidi, yapılan aydınlatma çalışmasıyla daha kullanışlı ve güzel bir görünüme kavuşturuldu.

Malatya’nın ‘M’ harfini simgeleyen üst geçitlerin aydınlatılmasında 160 metre uzunluğunda tek chipli kırmızı renkte linear armatür, 352 adet her biri 6 wat gücünde beyaz renkte power ledli yuvarlak armatür, kulelerde sarı-kırmızı ve kırmızı-mavi renklerde 103 adet walwasher, 64 adet 3 chipli linear armatür, 432 adet her biri 3 wat gücünde ledli yuvarlak armatür, 2 adet kumanda panosu malzemeleri kullanıldı.

Üst geçitlerdeki dekoratif aydınlatmaya programlama yapılarak animasyon özelliği de kazandırıldı. Böylece üst geçitler, yayaların akşam saatlerinde de kullanmaları için dikkat çekici hale getirilerek, aydınlatılmalarının yanı sıra kente görsel bir yapı da kazandırılmış oldu. Özellikle şehirlerarası geçişlerin sağlandığı çevre yolunun üzerindeki üst geçitlere yapılan dekoratif aydınlatmanın, Malatya’nın tanıtımı bakımından görsel estetik açıdan ayrı bir önem taşıdığı belirtildi.

Öte yandan, Malatya Belediye Meclisi'nin dünkü toplantısında, Erzincan Kemaliye’de şehit olan Miktat Şamdancı’nın isminin Sancaktar Mezarlığı yanındaki yaya üst geçidine, Suriye tarafından düşürülen uçakta şehit olan Gökhan Ertan’ın isminin de 91.000 Dev Öğrenci İlköğretim Okulu yanındaki yaya üst geçidine verilmesi kararlaştırılmıştı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 632
Bu Ay : 5826
Toplam : 5826

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom