Malatya Belediye Meclisi Toplantısı

Malatya Belediye Meclisi, Kasım ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonu'nda Belediye Başkanı Ahmet Çakır başkanlığında toplanan meclis, gündemindeki maddeleri görüştü.

Malatya Belediye Meclisi Toplantısı Malatya Haber

Gündem maddeleri arasında yer alan, Ekim ayı meclis toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen 2013 Mali Yılı Belediye Bütçesi ile ücret tarifesi, Kasım ayı Belediye Meclis Toplantısı'nda görüşülerek karara bağlandı. Yapılan görüşmelerin ardından, 2013 Mali Yılı Belediye Bütçesi, Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu doğrultusunda 345 milyon 568 bin lira olarak kabul edildi. 2013 Mali Yılı Belediye Ücret Tarifesi de komisyon raporu doğrultusunda meclis tarafından kabul edildi.

Belediye Meclis Toplantısı'nda Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu'nda alınan, devlet hastanelerinin sağlık alanı olarak hizmet vermeye devam etmesi ve Kuzey Çevre Yolu açılış çalışmalarının hızlandırılması yönündeki kararları Belediye Meclisi'nin bilgisine sunulurken, 01.01.2013 tarihinden itibaren eski yönetmeliğin iptal edilerek yeni hazırlanan T Plakalı Ticari Taksi Yönetmeliği'nin uygulanması kabul edildi.

Geçtiğimiz aylarda bir belediye meclis üyesi tarafından şehit Miktat Şamdancı ve şehit Gökhan Ertan'ın isimlerinin üst geçitlere verilmesi yönündeki teklifi, İmar Komisyonu Raporu doğrultusunda görüşülerek karara bağlandı. Yapılan görüşmelerin ardından, Erzincan Kemaliye’de şehit olan Miktat Şamdancı’nın ismi Sancaktar Mezarlığı yanındaki yaya üst geçidine, şehit Gökhan Ertan’ın isminin de 91.000 Dev Öğrenci İlköğretim Okulu yanındaki yaya üst geçidine verilmesi kararlaştırıldı.

Belediye Meclisi'nde, Kent Konseyi tarafından hazırlanan ve STK’lar, muhtarlıklar, belediye meclis üyelerinin önergeleri ile İmar Komisyonu'nun değerlendirmeleri sonucu belirlenen cadde ve sokak isimleri de kabul edildi. Toplantıda, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nce hazırlanan İlan, Reklam ve Tabela Yönetmeliği'nde yapılan revize de onaylandı. Toplantıda ayrıca, Galericiler Sitesi'ndeki sosyal tesisin satışı ile ilgili olarak Belediye Encümeni’ne yetki verilmesi de kabul edildi. Belediye Meclisi, gündemde yer alan imar maddelerini de görüşerek karara bağladı. İmar maddelerinin bir kısmı karara bağlanırken, bir kısmı da komisyona havale edildi.

Belediye Meclisi, Aralık Ayı Olağan Toplantısı'nı, 5 Aralık Çarşamba günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 540
Bu Ay : 2108
Toplam : 2108

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom