Malatya Film Festivaline Hzır

Malatya Valiliği'nin koordinasyonunda düzenlenecek olan 3. Malatya Uluslararası Film Festivali için hazırlıkların tamamlandığı bildirildi.

Malatya Film Festivaline Hzır Malatya Kültür-Sanat

Malatya Valiliği tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "3. Malatya Uluslararası Film Festivali'nin ilk konukları 8 Kasım Perşembe günü Malatya'ya gelecek olan Türkan Şoray ve Hababam Sınıfı üyelerinden Halit Akçatepe, Dilaver Gür, Ercan Gezmiş, Teoman Ayık, Ahmet Arıman, Ergun Sözen, Cafer Dere, Tuncay Akça, Tayfun Akalın, Dinçay Çetindamar, Mehmet Çatay, Kazanfer Şener, Ümit Doğru ve Faruk Şavlı olacak.

9 Kasım Cuma günü saat 19.00'da Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan açılış töreni ile beyazperde şöleni başlayacak. 'Yaşam Boyu Onur Ödülleri' ve 'Onur Ödülleri'nin takdim edileceği açılış töreninde değerli sanatçı İlhan Şeşen, en sevilen şarkılarını sinemaseverler için seslendirecek" ifadeleri kullanıldı.

"Onur Ödülü'ne değer görülen 'sinemamızın sultan'ı Türkan Şoray, 9 Kasım Cuma günü saat 13.00'de Gözde Hastanesi'nde yeni doğan ünitesini ve yeni doğan ailelerini ziyaret edecek. Şoray, bu özel ziyaretin ardından saat 13.30'da Malatya Park AVM'de gerçekleşecek söyleşi ile Malatyalıların sorularını cevaplayacak" denilen açıklamada, daha sonra şunlar belirtildi:

"Hababam Sınıfı'nın Malatyalı üyesi Dilaver Gür'ün kişisel arşivinden gün ışığına çıkacak Hababam Sınıfı fotoğraflarından ve afişlerinden oluşan 'Hababam Sınıfı Malatya'da' başlıklı serginin açılışı ise Malatya Park AVM'de 9 Kasım Cuma günü saat 14.30'da Malatya Valisi Vasip Şahin'in ve Hababam Sınıfı üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilecek. Açılışın ardından Hababam Sınıfı üyeleri Malatya Park AVM'de gerçekleşecek 'Minder Sohbetleri' ile Malatyalılarla buluşacak. Bir hafta sürecek festival kapsamında ulusal ve uluslararası yarışma filmleriyle birlikte 140'a yakın film gösterilecek.

Gösterimlerin birçoğu yönetmen ve oyuncuların katılımıyla olurken, gösterimler sonrası söyleşiler gerçekleştirilecek. Film seçkilerinin yanı sıra gerçekleştirilecek atölye çalışmaları, sergiler, panel ve söyleşilerle Malatyalılar sanat dolu bir hafta yaşayacak. 15 Kasım gecesi Ödül Töreni ile son bulacak festivalin açılış ve kapanış geceleri festivalin ana medya sponsoru olan A Haber'de canlı olarak yayınlanacak."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 756
Bu Ay : 2285
Toplam : 2285

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom