Türk Dedektifin Büyük Başarısı

İzmir’de faaliyet gösteren özel bir dedektiflik şirketinin sahibi olan Dedektif Bilal Kartal, internet üzerinden uluslararası sahte ilaç dolandırıcılığı yapan Çinli çeteyi 4 ay süren yoğun çalışmaları sonucu çökertti.

Türk Dedektifin Büyük Başarısı Türkiye-Dünya

İnternet üzerinden aldıkları zayıflama ilaçlarının ve bitki tozlarının sağlıklarını bozması ve ciddi sağlık sorunlarının oluşması duyarlı bazı vatandaşlar soluğu Kartal’a ait özel dedektiflik bürosunda aldılar. Kendisine müracaat eden müşterilerinin sorunlarını dinledikten sonra kolları sıvayarak araştırmasına başlayan Kartal, müşterilerinin internet üzerinden hangi sitelerden alışveriş yaptıklarını tespit etti.

Kendisi aynı yöntemlerle merkezlerinin Uzak Doğu’da bulunan internet sitelerine elektronik cihaz ve zayıflama ilacı siparişi verdi. Kendisine verilen ödeme belgelerindeki adresleri inceleyen kartal, internet site sahibi olan dolandırıcıların Çin’de bulunduklarını tespit etti. Kartal, Çin’e giderek titiz bir araştırma yaptı. Dedektif Kartal, kendilerini Çin’de bir adres göstererek satışı oradan yaptıklarını iddia eden satıcıların adreslerin tamamını tespit etti. Ancak tespit ettiği adreslerin ve şahısların kimliklerinin tamamının sahte olması üzerine bu adreslerde bulunan kişilerden elde ettiği bilgiler sonucunda dolandırıcı kişilerin Çin’de adres gösterdiklerini ancak bu adreslerin paravan olduğu dolandırıcıların bulundukları ülkenin belli olmadığı bilgilerine ulaştı.

GERÇEK ADRESLERİNİ ÖĞRENDİ

Kartal, tekrar Türkiye’ye dönerek araştırmalarını genişletti. Araştırmalarını internet üzerinde yoğunlaştıran Kartal, internet üzerinden yapmış olduğu 2 aylık sıkı takip sonucu dolandırıcıların Çin’de adres gösterdiklerini ancak kendilerinin Hong Kong’da bulunduklarını tespit etti.

ÇİN POLİSİNİ HAREKETE GEÇİRDİ

Özel bir ekip kuran Dedektif Bilal Kartal ekibi ile birlikte Hong Kong’a oradan da Çin’e Çin’den tekrar Hong Hong’a giderek yapmış olduğu amansız takip sonucu dolandırıcıların kimliklerini tespit etti. Hong Kong ve Çinli yetkililere dolandırıcılar hakkında yaptıkları işi ve dolandırıcıların gerçek kimlik bilgilerini verdi. Bunun üzerine harekete geçen Çin ve Hong Kong polisi dolandırıcıların bir kısmını yakalayarak yargılanmaları için mahkemeye sevk etti. Yakalanmayan dolandırıcıların yakalanması için ise gerekli çalışmaların sürdürüldüğü öğrenildi.

2 KITA 3 ÜLKE DOLAŞTI

Özel Dedektif Bilal KARTAL 4 ay boyunca günde 14 saat internet başında çalışıp 4 ayda 29 bin kilometre yol kat ederek 2 kıta 3 dünya ülkesi üzerde yapmış olduğu araştırmalarının sonucunda dünyanın öbür ucunda da adaletin tecelli etmesini sağladı.

“İNTERNET ÜZERİNDEN GÜVENMEDİĞİNİZ SİTELERDEN ALIŞVERİŞ YAPMAYIN”

İnternet üzerinden sürekli olarak alış veriş yapan müşterilere tavsiyelerde bulunan Dedektif Kartal, ” Kesinlikle internet üzerinden güvenmedikleri, sitelerden alışveriş yapmasınlar. Bu sitelere kredi kartı numaralarını vermesinler. Genelde güvenilir olmayan bu şirketler, insanları ölüme götürecek şekilde içerisinde ne olduğu belli olmayan kimyasal maddelerle insanların sağlığıyla oynuyorlar. Kesinlikle internet üzerinden zayıflama tozu, zayıflama hapı gibi bitkisel yazan ilaçları almasınlar. Bunu yapana kadar doktorlarına başvursunlar. Onlar gerekli müdahaleyi yapacaktır” diye konuştu.

Dedektif Bilal Kartal’dan yardım isteyen B.U. ise, “ İnternetten ilaç siparişi vermiştim. Kullandım ama vücudumun çeşitli yerlerinde izler çıkmaya başladı. Doktora gittim ve ilaçlarda dolayı bu izlerin çıktığını öğrendim. Sağlığımla oynayan bu kişileri, yakalatmak ve gerekli cezalara çarptırılmasını sağlamak için soluğu Bilal Kartal’ın yanında aldım” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 20
Bugün : 52
Bu Ay : 2536
Toplam : 2536

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom