'Kalite Günleri Sertifikalı Kurs Programı'

Malatya'da, "I. Malatya Kalite Günleri Sertifikalı Kurs Programı" düzenlendi.

'Kalite Günleri Sertifikalı Kurs Programı' Malatya Eğitim

İnönü Üniversitesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Malatya Ürün Belgelendirme Müdürlüğü, Malatya Sanayi ve Ticaret Odası ile Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) koordinatörlüğünde, üniversite kampüsündeki Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen açılış programına; Vali Yardımcısı Abdullah Abid Öztoprak, İnönü Üniversitesi Rektör yardımcıları Prof. Dr. İsmail Özdemir, Prof. Dr. Asım Künkül, TSE Eğitim Dairesi Başkanı İhsan Öğüt, Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Erkan Gölgeli, Tabip Odası Başkanı Dr. Ali Yalçın ve çok sayıda kursiyer katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Malatya Kalite Günleri Sertifikalı Kurs Programı Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, "Kalite konusunda bölgemizde, üniversitemizde ilk olarak böyle bir etkinliği düzenlemiş bulunmaktayız. Turgut Özal Tıp Merkezimizde çok güzel işler başardık. Şu an sağlıkta kalite modelinde Temel Kalite, Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği belgelerine sahibiz.

Bu anlamda kalite ve akreditasyon konusunda üniversitede yaptığımız projelerle daha önce üniversite personelimize eğitimler verdik. Şimdi gerçekleştireceğimiz bu etkinlikle 200 kursiyere; Temel Kalite, İş Sağlığı Güvenliği, Gıda Güvenliği, Dokümantasyon Temel Kalite, İç Tetkik eğitimleri 1 hafta boyunca verilecek olup, böyle bir etkinliği başlatarak hem üniversitede hem de Malatyamızda var olan kalite bilincini daha da artırmayı amaçlamaktayız" ifadelerini kullandı.

TSE Eğitim Dairesi Başkanı Öğüt, Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Gölgeli, Tabip Odası Başkanı Yalçın ise yaptıkları konuşmada, yurt içinde ve yurt dışında, hem üretim hem de hizmet sektöründe faaliyet gösteren kuruluşların ihtiyaçlarına cevap vermek, toplumda standardizasyon ve kalite bilincini oluşturmak ve sürdürülebilir bir kalite anlayışını yaygınlaştırmak adına gerçekleştirilen bu tür programların öneminden bahsetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 300
Bu Ay : 8359
Toplam : 8359

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom