Hayvan Dostlarından Başbakana Mektup

Malatya Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Filiz Yenier Erdem, eşi ve dernek yönetim kurulu üyesi Ramazan Erdem ile birlikte AK Parti'yi ziyaret edip, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletilmek üzere mektup verdi.

Hayvan Dostlarından Başbakana Mektup Malatya Haber

Ziyarette konuşan Filiz Yenier Erdem, "Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun bazı maddelerini değiştirmek ve eklemeler yapmak amacıyla hazırladığı yasa tasarısı, sahipsiz sokak hayvanlarımız için katliam ortamı hazırlamaktadır" diyen Erdem, şunları söyledi:

"Sayın Başbakanımıza verilmek üzere, 'Hayvan dostlarımızla da beraber yürümek istiyoruz biz bu yollarda' mesajını içeren bir imdat mektubu sunduk. Bu mektubumuzda, yeni yasa tasarısının olduğu şekliyle kabulü halinde yüzyılın katliamı başlayacak. Bu katliam insanlık tarihine insanlık suçu olarak geçecektir. Başbakanımızın bu duruma müdahale edeceğine inanıyoruz. Hayvanlara eziyet edenlere Kabahatler Kanunu gereği ceza kesilmektedir. Dernek olarak talebimiz, bunun Türk Ceza Yasası kapsamına alınmasıdır."

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Selim Çağlar ise, verilen mektubu Başbakanlığa göndereceklerini ifade edip, hayvanların korunmasıyla ilgili hadislerden örnekler verdi. Çağlar, Malatya Belediyesi’nin hayvan barınağında başıboş ve sahipsiz hayvanları koruma altına alıp beslediğini hatırlattı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 185
Bu Ay : 8244
Toplam : 8244

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom