Seçime 4 Gün Kala

Amerika Birleşik Devletleri'nde Salı günü yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde adaylar son kozlarını oynuyor.

Seçime 4 Gün Kala Dünya

Sandy kasırgası yüzünden ara verilen kampanyalar yeniden hız kazandı.

Amerikan Başkanı Barack Obama ve Cumhuriyetçi Parti adayı Mitt Romney, CNN için kaleme aldıkları makalelerle vizyonlarını anlattı.

Makalelerin başlığı "Amerika İçin Vizyonum".
İki aday, 60 milyon civarında seçmenin takip ettiği televizyon münazaralarından sonra, bu kez yazılı olarak seçmenlere seslendi.

Barack Obama, Sandy kasırgasıyla girdiği makalesinde, yaşanan felaketin, Amerikalıların zor durumda aralarındaki ayrılıkları bir yana bırakıp birlikte çalışabildiğini gösterdiğini belirtti.
Makalesinde ekonomik konulara ağırlık veren Obama, herkese adil ve eşit fırsatların sunulması gerektiğinin altını çizdi.

Obama, Romney'in önerdiği yolun, en zenginlerin farklı kurallara göre oynamasına dayandığını savundu.

Seçim kampanyasının son haftalarında Romney'nin kendisini değişim figürü olarak adlandırdığına işaret eden Obama, ancak onun önerdiği planların ihtiyaç duyulan değişim olmadığını belirtti.

Romney ise 4 yılda 12 milyon istihdam yaratacak 5 ana unsurdan oluşan bir ekonomik toparlanma planı ortaya koyduklarını yazdı ve ekonomik kriz karşısında Obama yönetiminin başarısız olduğunu savundu.

Romney makalesini, ''Üstesinden gelmemiz gereken sorunlar, bizden büyük değil. Bu sorunları aşabiliriz. Gerçek değişim ve gerçek bir seçim öneriyorum'' ifadesiyle noktaladı.

Sandy kasırgasının etkilediği eyaletlerde elektronik oy verme işleminin düzgün işleyebilmesi için enkaz kaldırma ve elektrik şebekelerinin tam olarak işler hale getirilmesi çalışmaları da kesintisiz sürüyor.

Amerikan siyaset geleneğinin bir parçası olarak seçimler Salı günü yapılacak.

Başkanlık seçimi ile birlikte federal hükümetin Kongre ve Senato seçimleri de dahil olmak üzere önemli seçimler, kasım ayının ilk pazartesini takip eden salı günü yapılıyor.

Amerika Birleşik Devletleri ilk kurulduğunda oy verme ve seçilme hakkı, sadece toprak ve mal sahibi olanlara tanınan bir imtiyazdı.

Çoğunluğu çiftçi olan seçmenlerin boş oldukları zaman dilimi ve pazar günü kilisede vakit geçirmek gibi dini ihtiyaçları dikkate alınarak Kasım ayının ilk pazartesisini takip eden salı günü seçim günü olarak karara bağlandı. 

TRT Haber

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 633
Bu Ay : 5827
Toplam : 5827

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom