MÜSİAD'dan BARO'ya Ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şubesi heyeti, Malatya Barosu'nu ziyaret etti.

MÜSİAD'dan BARO'ya Ziyaret Malatya Haber

MÜSİAD Malatya Şubesi Başkanı Namık Şahin, yeniden göreve seçilen Baro Başkanı Eyüp Kutlubay’a hayırlı olsun demek için geldiklerini belirterek, “Toplumda hakikaten hukuk çok önemli, adalet çok önemli. Bu konularda toplumun bir sıkıntısı olduğu anda diğer şeylerin de toplumda gevşemeye başladığı görülür. Türkiye’de çok zaman yakınlara kadar, özellikle Malatya’da 28 Şubat döneminde 52 kişi hakkında idam istendi. Onlarca kişiye 12 ile 20 yıl arasında gün verildi. Ne yazık ki bu süreç içerisinde toplumumuzda çoğu hukuktan yana olduğunu belirten avukatlarımız, diğer hukuk adamları bu konuya sessiz kaldılar.

O dönemde İngiltere Kraliyet ailesinden idam istendiğinden dolayı 5 kişilik bir komisyon Malatya’ya geldi. Burada hayretler içerisinde kaldılar. Her hangi bir eylem olmadığı halde sırf düşüncelerinden dolayı o dönemde üniversitelerde atılan kız öğrencileri, diğer 52 kişi bunları sevk ve idare etti diye 52 kişi hakkında idam cezası istendi. Daha sonra idam konusunda geri adım atıldı ve insanlara 12 ile 20 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi. Çok geç de olsa 10 yıl sonra TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu üyeleri Malatya’ya geldi ve cezaevinde ve bizlerle görüşmelerde bulundular. Umut ediyoruz ki, bu türlü şeyli şeyler bir daha tekerrür etmez” dedi.

Baro Başkanı Eyüp Kutlubay ise, ziyaret için teşekkür ederek, “Ülkemiz bir normalleşme sürecine girdi ve ileri demokrasi konusunda adımlar atıyor. Bu noktada sivil toplum kuruluşlarının da ciddi katkıları oldu. Biz bu dönemde de sivil toplum kuruluşları ile sıkı bir işbirliği içinde olacağız. İnşallah, Sayın Başkanın da belirttiği o karanlık dönemleri bir daha yaşamayız. Bu sivil toplumun daha güçlü ve yoğun diyaloğuna bağlı” diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 819
Bu Ay : 14995
Toplam : 14995

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom