Erdal İnönü'nün Ölüm Yıldönümü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, eski Başbakan yardımcılarından Prof. Dr. Erdal İnönü'nün ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Erdal İnönü'nün Ölüm Yıldönümü Malatya Siyaset

Milletvekili Ağbaba mesajında, "Lozan kahramanı, büyük devlet adamı, 2. Cumhurbaşkanı, hemşehrimiz İsmet İnönü'nün oğlu, eski Başbakan yardımcılarından Prof. Dr. Erdal İnönü, 31 Ekim 2007 tarihinde aramızdan ayrılmıştır.

ürkiye'nin bilim ve siyaset alanında örnek aldığı kişilerden biri olan Erdal İnönü, alışık olunan sert siyaset anlayışını bir tarafa bırakıp, fikirlerinden ödün vermeden, birleştirici kimliği ile politika üretmiştir. Bu sağduyulu davranışı ile Türkiye'nin siyasi yaşantısında yeni bir sayfa açmıştır.

Sosyal Demokrasi Partisi'nin (SODEP) kurucu Genel Başkanı ve SHP Genel Başkanlığı görevlerinde, sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini hayata geçirmeyi hedefleyen Sayın Erdal İnönü; sosyal demokrasiyi, hem kendi kimliğinde hem de siyasi yaşantısında vazgeçilmez kılmıştır. Deneyimi, örnek devlet ve bilim adamlığı, zekası ve alçak gönüllülüğü ile hafızalara kazınan Prof. Dr. Erdal İnönü'yü saygıyla ve hasretle anıyorum" ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 718
Bu Ay : 1236
Toplam : 1236

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom