Koruyucu Aile Bilgilendirme Toplantısı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerine yönelik, koruyucu aile ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Koruyucu Aile Bilgilendirme Toplantısı Malatya Haber

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Salonu'nda düzenlenen toplantıya; Kadın Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne bağlı MİAD Sevgi Evleri Müdürü Kubilay Sezen ve Kadın Meclisi üyeleri katıldı.

MİAD Sevgi Evleri kuruluşu üzerine bilgi veren Kubilay Sezen, 0-18 yaş grubunda toplam 130 çocuğun barındığını, bir kısmının anne babasının olduğunu, yalnız farklı nedenlerden dolayı ailelerin çocuklara bakamadıklarını belirtti. Çocukların her türlü ihtiyacının kurum tarafından karşılandığını dile getiren Sezen, "Çocukların tek eksiği sizlersiniz" dedi.

Çocuk psikolojisiyle ilgili belli noktalara değinen Sezen, baba sevgisinden yoksun yaşayan çocuklarda şiddet eğilimi, hırsızlık ve gasp olaylarının yaşandığını, anne sevgisinden yoksun yaşayan çocuklarda ise katil olma olgusunun daha fazla olduğuna işaret etti.

Koruyucu aile hakkında da bilgi veren Sezen, bu yöntemin evlat edinme yönteminden farklı olmadığını söyledi. Devletin koruyucu aile uygulaması ile ilgili olarak ciddi çalışmalar yaptığını vurgulayan Sezen, koruyucu aileyi belirlerken belli kriterlerin olması gerektiğini, bunların içinde özellikle sorumluluk bilinci taşıyan ailelerin daha önemli olduğunun altını çizdi.

Çocukların aile, komşuluk, arkadaşlık ilişkileri konusunda eksikliklerini gidermek adına, gönüllü ailelere büyük işler düştüğünü söyleyen Sezen, "Çocuklara sıcak ev ortamında aile terbiyesi ve belli değerlerimizi aşılamamız gerekmektedir" diye konuştu.

Programın sonunda Kadın Meclisi üyeleri koruyucu aile ile ilgili olarak Kubilay Sezen'e sorular yöneltti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 418
Bu Ay : 6398
Toplam : 6398

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom