Tarihi Yapılar Projesine Ödül Verildi

Eski Cumhuriyet İlkokulu ve Çevresindeki Dükkanlar Dizisi Rölöve-Restitüsyon-Restorasyon ve Sokak Sağlıklaştırma Projeleri, Türkiye'de hazırlanan projeler arasında Türkiye Birinciliği ödülüne layık görüldü.

Tarihi Yapılar Projesine Ödül Verildi Malatya Haber

Tarihi Kentler Birliği tarafından Antalya'da düzenlenen programda ödüller sahiplerini buldu. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın yanı sıra Antalya, Gaziantep, Adana, Bursa gibi büyükşehir, İl ve İlçe belediye başkanlarının da katıldığı programda birincilik ödülünü Darende Belediye Başkanı İsa Özkan aldı.

Belediye Başkanı İsa Özkan, projenin gerçekleşmesinde emeği geçen ÇEKÜL Vakfı Başkanı Metin Sözen'e, Eski Kaymakamlardan Vural Karagül'e, İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Prof.Dr. Kemal Kutgün Eyüpgiller'e, Anfora Mimarlık'a, Cumhuriyet İlköğretim Okulu Eski Müdürü O.Nuri Aytekin'e, ÇEKÜL Malatya Bölge Koordinatörü Bekir Sözen ve bu ödüle layık gören herkese ilçeye bu gururu yaşattıkları için teşekkür etti.

PROJE

Eski Cumhuriyet İlkokulu ve Çevresindeki Dükkanlar Dizisi Rölöve-Restitüsyon- Restorasyon ve Sokak Sağlıklaştırma Projeleri, Darende ilçesi Hacıderviş Mahallesi’nde 1920 yılında inşa edilen yapı, geleneksel dokuyu yansıtan bir mimariye sahip olup Mülkiyeti Darende Belediyesine aittir. Proje kapsamında, eski Cumhuriyet ilkokulu kent müzesi ve arşivi olarak kullanılacak, çevresindeki dükkân dizisine de kafe, dinleme alanları ve konferans salonu gibi çeşitli işlevler verilecek. Halihazırda bitirilmiş olan projenin TKB'den alınan hibe ile finanse edildiği belirtildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 116
Bu Ay : 2600
Toplam : 2600

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom