Protokolün Araya Girmesiyle Barıştılar

Mera kavgası nedeniyle aralarında husumet bulunan iki aile, protokolün bayram ziyareti ile barıştı.

Protokolün Araya Girmesiyle Barıştılar Malatya Yaşam-Sağlık

Doğanşehir’in Sürgü Beldesinin Reşadiye Köyünde mera anlaşmazlığı nedeniyle kavgalı olan iki aile, Kurban Bayramı nedeniyle Vali Vasip Şahin, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, Öznur Çalık ve Cemal Akın, İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Albay Mustafa Uğur, İlçe Kaymakamı Mehmet Soğukpınar, Müftü Yardımcısı Cengiz Yağcı, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Doğanşehirli işadamı Vahap Küçük tarafından toplu halde ziyaret edildi.

Ziyarette Müftü Yardımcısı Yağcı, “Dünya nimetlerini paylaşırken adilane paylaşalım, hiçbir şey için kavga etmeyelim, Allah hepimizin rızkını zaten yetecek kadar vermiştir” dedi.

Daha önce silahlarında kullanıldığı mera kavgasından dolayı husumetli olan iki aile büyükleri barışarak, bir birlerinin Kurban bayramını tebrik etti. Müftü Yardımcısı tarafından taraflara Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Her iki aileyi tebrik eden Vali Vasip Şahin, ”Biz sulh ve sükun içerisinde yaşadığımız zaman hayatımızı anlamlandırabiliyoruz, biz komşumuzla bir arada olduğumuz zaman hayatımızı anlamlandırıyoruz, bizde komşu komşunun külüne muhtaçtır gibi bir özdeyişimiz vardır, biz birbirimize muhtacız.

Bu manevi anlamda muhtaçlıktır. Yoksa hepimizin hayatını idare ettirecek kadar imkanları vardır. İnsanlarımızın birbiriyle olan münasebetinde, birbiri ile olan alışverişinde sağlamış olduğu manevi atmosfer, sosyal atmosfer bizi yüzyıllardır bir arada tuttu ve büyük bir millet yaptı.

Büyüklerimiz öteden beri en ufak ihtilafta, en ufak bir anlaşmazlıkta hemen araya girmişler ve insanların aralarını bulmuşlardır. Bugün burada da bu olmuştur, iyi ki sizin büyükleriniz, dostlarınız araya girmiş burada bugünü yaşıyoruz. Tekrar emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom