Meşale Derneği'nde Bayramlaşma

Meşale Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Tamer Çalhan, “Artık bu toplumun ölü sever bir toplumdan çıkması lazım” dedi.

Meşale Derneği'nde Bayramlaşma Malatya Haber

Meşale Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde Kurban Bayramı nedeniyle toplu bayramlaşma töreni düzenlendi. Törene, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Selim Pilten, MÜSİAD Şube Başkanı Namık Şahin, Hukukçular Derneği Başkanı Necati Karabay ile kalabalık bir topluluk katıldı.

Meşale Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Tamer Çalhan, “Bir Müslüman olarak hepimiz öncelikle Allah’a karşı kulluğumuzu, toplumsal sorumluluğumuz. Kamusal duyarlılığımızın farkındayız. Bunu yürekten hisseden, bunun gereğine inanan, öncü insanlar, lider insanlar, toplum bunu fark etse de, fark etmese de, toplum gerekli teveccühü gösterse de, göstermese de, velev ki bunun karşılığında bir bedel olsa da, kendisini, ailesini, çevresini, işini ihmal ederek, bu toplumsal sorumluluğa Allah’tan ecir bekleyerek soyunurlar. Toplum olarak ta bizler, Müslümanlar, toplumun hayrı için çalışan değerlerimizi, kıymetini, kadrini bilmemiz lazım. Artık bu toplumun ölü sever bir toplumdan çıkması lazım. Ya rahmetlik iyiydi, fedakardı. Bu toplum kendisi için, kendisinin ahireti ve dünyasını imar etme noktasında gayret gösteren fedakarlık değerlerine sahip çıkmalıdır” dedi.

Çalhan, 28 Şubat dönem ile ilgili olarak TBMM darbe Araştırma Komisyonu’nun Malatya’ya gelerek incelemede bulunmasını da desteklediklerini ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 167
Bu Ay : 1735
Toplam : 1735

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom