14 Arap Yarış Atı 6 Kasım'da Satılacak

Malatya Sultansuyu Tarım İşletmesi’nde (TİM) yetiştirilen 14 Arap yarış atının 6 Kasım’da açık artırma ile satılacağı bildirildi.

14 Arap Yarış Atı 6 Kasım'da Satılacak Malatya Haber

Yetkililerden edinilen bilgiye göre işletmede özenle yetiştirilen yarış atları, 6 Kasım’da İstanbul Veliefendi Hipodrumu’nda satılacak. 14 Arap yarış atının açık artırma usulüyle satışından 2 milyon TL civarında gelir bekleniyor.

Yetkililer, Bursa Karacabey İşletmesi'nde geçtiğimiz temmuz ayında Malatya Sultansuyu Tarım İşletmesi’nde (TİM) yetiştirilen 47 koşu tayının satılması sonucu 1 milyon 800 bin TL gelir elde edildiğini hatırlatıp, her yıl iki satış gerçekleştirildiğini, ikinci satışın genelde ekim ayında olduğunu, bu yıl Kurban Bayramı’nın araya girmesi nedeniyle İstanbul’daki satış tarihinin 6 Kasım olarak belirlendiğini kaydetti.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne (TİGEM) bağlı olan Malatya Sultansuyu TİM, dünyadaki en önemli safkan Arap atı yetiştiriciliği ve ıslahı yapılan merkezlerden birisi durumunda. Yıllardan beri yaptığı ıslah çalışmaları ile safkan Arap atı yetiştiriciliğinde dünyada haklı bir üne sahip olan Sultansuyu TİM, yarış atı satışından önemli gelir elde ediyor. Osmanlı İmparatorluğu döneminde ordunun at ihtiyacının karşılanması için kurulan ancak daha sonra Arap yarış atı da yetiştirilmeye başlanan Sultansuyu TİM, halen en önemli merkezler arasında yer alıyor. Koşu kabiliyetini artırma yönünde yapılan ıslah ve seleksiyonlar neticesinde yüksek vasıflı Arap koşu atları yetiştiren Sultansuyu TİM, at satışlarından işletme giderlerinin büyük bölümünü karşılıyor. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 635
Bu Ay : 4079
Toplam : 4079

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom