Polislerden Mavi Kapak Kampanyası

Malatya’nın Darende İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) birimi okullar ve resmi kurumlara yerleştirdiği kutulara toplanacak mavi kapaklarla engellilere umut olacak.

Polislerden Mavi Kapak Kampanyası Malatya Haber

Engellilere tekerlekli sandalye temini için polisler başlattığı kampanya kapsamında çok sayıda kutu okul ve resmi kurumlar ile bazı sosyal alanlara yerleştirildi.

“Hayatı paylaşmak, engelleri aşmak için bir mavi kapak da sen at” adlı pet şişe kapaklarının toplanması için başlatılan kampanya hakkında bilgi veren İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Komiser Ali Fıstıkçı, toplumsal bir dayanışma ile engellilere umut olacak projeye destek beklediklerini bildirdi. Ali Fıstıkçı, “Bu kutulara atacağınız pet şişe kapakları yürüyemeyen engellilere fayda sağlamanın yanı sıra çevreyi temiz tutmaya da sizleri yönlendirecektir. Sadece okulda içtiğiniz suların değil, evinizde kullandığınız petlerin kapaklarını da bu kampanyaya ekleyerek yardımlaşmayı paylaşma duygusunu yaşamalısınız” dedi.

TDP biriminde görevli polis memuru Abdullah Yaman toplanacak 250 kilo kapağa bir engelli aracı alınabileceğini bildirdi. Polis memuru Mahmut Özkan da engellilerin toplumla daha fazla kaynaşması için böylesi kampanyaları herkesin desteklemesi gerektiğini belirtti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 614
Bu Ay : 4980
Toplam : 4980

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom