Muğla'da Arapgir Üzümü Tanıtıldı

Malatya’nın Arapgir ilçesinin meşhur Köhnü üzümü Muğla’da tanıtıldı.

Muğla'da Arapgir Üzümü Tanıtıldı Bölge

Muğla Malatyalılar Derneği’nin organize ettiği gezi programında Muğla'ya giden Malatya’nın Arapgir ilçesi Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Muğla’ya hayran kaldığını söyledi.
Ortaca ilçesi Sarıgerme köyündeki Alinn Sarıgerme Otel’de konaklayan Malatyalılar, hemşehrilerinin jestine teşekkür etti.

Malatya’nın Arapgir ilçesi doğumlu Ali Akbaba ve Ali Ekber Akbaba isimli kardeşlere ait Alinn Sarıgerme Otel’de, Ali Ekber Akbaba’ya Arapgir’in meşhur bir kasa Köhnü üzümü hediye edildi.
Burada konuşan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, “Doğal kaynakları ile güzel zenginlikleri olan Muğla ilinde Malatyalı, Arapgirli hemşehrimiz Ali bey’lerin otelinde misafir olduk. Sabah buranın çevresini gezme imkanım oldu. Doğa harikası bir yer. Karşıdan dağ gibi görünüyor. Dağdan ne olur ki demeyip, dağ ilim ilim işlenip şato şeklinde güzel bir otel yapılmış” ifadelerini kullandı.

Arapgir ilçesinin üzümünü burada tanıtmak için getirdiklerini anlatan Cömertoğlu, şunları söyledi: "Kan değerleri yüksek olan 20 gün içinde bağışıklık sistemini onaran Köhnü üzümünü daha da yaygınlaştıracağız.”

Cömertoğlu, Köhnü siyah üzümünü yedikten sonra kan verdiklerini ve bir ilçede bir anda kan vermede rekorun Arapgir’de olduğunu hatırlattı.
Alinn Sarıgerme Oteli Sahibi Ali Ekber Akbaba ise hemşehrilerini otelinde ağırlamaktan mutlu olduğunu kaydetti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 800
Bu Ay : 5690
Toplam : 5690

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom