Yardımlar sınır tanımıyor

Teşkilatlanmasını dünya ölçeğinde yapan ve her geçen yıl daha çok insanın yardımına koşmayı amaçlayan yardım kuruluşları bu Ramazan'da da sınırları kaldırıyor

Yardımlar sınır tanımıyor Dünya

Uzak doğudan Güney Ameriyaka'ya, Güney Afrika'dan Sibirya'ya kadar her yerdeki afetzede ve ihtiyaç sahibine yardım eli uzatmak isteyen Türk yardım kuruluşları Ramazan ayında hizmetlerini artırarak sürdürüyor.

İHH, Cansuyu ve Yardımeli derneği gibi STK'lar sayesinde binlerce fakir aile Ramazan ayında sofrasında sıcak yemek bulmanın sevincini yaşıyor.

İHH RAMAZANDA YETİMLERİN ELLERİNDEN TUTACAK

İHH İnsani Yardım Vakfı, yurt içi ve yurt dışı Ramazan çalışmalarında öncelikle yetimlere ve ailelerine destek olacak. Savaş, işgal ve doğal afetlerin yetim bıraktığı yetimlerin ellerinden tutulacağını kaydeden vakıf yetkilileri gıda yardımı, iftar yemekleri, eğitim ve nakdi yardımlarla yetimlere ve ailelerine destek olunacağını bildirdi.Ramazan çalışmalarında öncelikle yetimlere ve ailelerine destek olacak İHH İnsani Yardım Vakfı yetim iftarları düzenleyecek, yetimlere eğitim ve kırtasiye yardımında bulunacak, bayramlık elbiseler hediye edecek. İhtiyaç görülen yerlerde yetimler için nakdi yardımlarda bulunacak.

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Hayırseverler dilediği sayıda yetime bayramlık elbise hediye edebilirler. Bir çocuğun bayramlık elbise bedeli 50 TL’dir. İsteyen hayırseverler ayda 70 TL ile bir yetimin bakımını üstlenebilirler. Vakfımız ayrıca Türkiye’de ve yurt dışında ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim desteğinde bulunacak, bu öğrencilerin eğitim araç-gereçlerini karşılayacak” denildi.

CANSUYU 81 İL VE DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA

Cansuyu Derneği bu Ramazan’da da Türkiye’nin 81 ilinde ve dünyanın dört bir tarafında İslam Alemiyle Ramazan’ın bereketini paylaşacak.

Cansuyu, Türkiye genelinde gıda dağıtımı ve iftar organizasyonlarıyla Ramazan’da ihtiyaç sahiplerine ulaşacak.“Sofranızda onlara da yer açın” sloganıyla Ramazan kampanyasını başlatan Cansuyu, kumanya bedelini 60 TL olarak belirledi.

Cansuyu Derneği özellikle kuraklık ve kıtlığın ölümlere yol açtığı, Sahra Altı Afrika, Nijer, Kamerun, Çad başta olmak üzere yine kurak bölgelerden Somali, Etiyopya ve Sudan’da Ramazan yardımlarını yoğunlaştıracak.

Ortadoğu’nun kanayan yarası Filistin’e yaptığı yardımları Ramazan’da da sürdürecek olan Cansuyu, Balkanlar’a da yardım götürecek. Özellikle Bosna Hersek, Kosova, Sancak ve Makedonya’da kumanya dağıtımı ve iftar programlarıyla Ramazan’ın bereketini Balkanlar’a ulaştıracak.

YARDIMELİ SINIR TANIMIYOR

Yardımeli Derneği dünyada Gazze, Irak, Sudan olmak üzere 7 ülke ve bölgede Türkiye`de ise başta Doğu ve Güneydoğu yer alarak 12 ayrı İlde ve bölgede yardım faaliyetlerinde bulunacak. Belirlenen bölgelerde Yardımelinin gönüllü temsilcilikleri tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere kumanya paketleri dağıtılacak. Ayrıca kumanya hediye çekleri verilecek. Yurtiçinde ve yurtdışında muhtaç kişilere kumanya, iftar, eğitim desteğinin yanında bayramlık elbise verilmek üzere organizasyonlar yapılacak.

Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan yaptığı açıklamada; "geçen yıl ki Ramazanda olduğu gibi bu yılda on binlerce muhtaç, yetim ve kimsesizlere ulaşmayı hedefleyerek tüm çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmektedir. Ramazan aynın rahmet ve bereketiyle, yaşadığımız toplum ve diğer toplumlarda yardımlaşmanın, dayanışmanın ve kardeş olmanın en güzel örnekleri yine yaşanacak" dedi.

Yardımeli geleneksel Mescid-i Aksa iftarını yine Mescid-i Aksanın bahçesinde gerçekleştirecek. Mescid-i Aksa ve Filistin`in özgürlüğü için iftar ve duada buluşulacak.

Suriye-Irak tampon bölgede yer alan Tanf (Tenef) kampındaki herkesi baştan aşağı bayramlık giydirmeyi planlayan Yardımeli ayrıca kampta iftar ve kumanya dağıtacak.Ramazan ayında muhtaç, yetim ve öksüzlerin yüzü gülecek diyen Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan; "yurtiçi ve yurtdışında bir yıldır Kardeşlik Sınır Tanımaz sloganıyla, her ay düzenli olarak ihtiyaçlarını karşılıyoruz" dedi.

İlhan, Türkiye, Etiyopya ve Keşmir`den 646 aile olup, Gazze`den başta şehit aileleri olmak üzere 5087 ailenin Kardeş Aile Projesi çerçevesinde düzenli yardım yaptıklarını, bir yıl boyunca da her ay olmak üzere yardım faaliyetlerinin süreceğini belirtirken, Ramazan ayına özel ise kumanya, bayramlık elbise ve eğitim setleriyle ayrıca destekleneceğini sözlerine ekledi.

Yardımeli Derneği olarak; ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak kumanyaların bedelini 60 TL, 1 kişilik iftar bedelinin ise 5 TL olarak belirlediklerini ifade eden İlhan; hayırsever insanlarımız, derneğin yardım yaptığı ülke ve bölgelerden istediklerini seçip, oraya yardım yapılmasını isteyebilir, yapılacak olan kumanya bağış sayısını kendileri belirleyebilir hatta kardeş aile olabilirler, bu imkanı sunuyoruz. Şimdi kardeşliğin, yardımlaşmanın, dayanışmanın hissedildiği Ramazan aynın Rahmet ve bereketinden toplum olarak zengin-muhtaç herkes istifade etmenin zamanıdır.
Siz umut olun gönüller birleşsin, yüzler gülsün, tüm dünyada kardeşliğin coşkusu yaşansın" diyerek sözlerine son verdi.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 924
Bu Ay : 1442
Toplam : 1442

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom